Habit Meta: “Rama bën si i fortë. Unë i bie më të fortit e këpus në mes me kënaqësinë më të madhe”

Me tone tepër të ashpra i është drejtuar kryeministrit Edi Rama, kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë Ilir Meta, gjatë një deklarate për media sot nga takimi me strukturat e partisë. “Unë i bie vetë atij me kënaqësi”, u shpreh Meta, duke thënë se jeta i ka mësuar që “t’i bie vetë njeriut më … Read more

Berishën kërkojnë ta përzënë nga protesta: “Largohu nga këtu” Berisha: “Mos e luaj”

Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë tentuar të përfitojnë politikisht nga protesta e thirrur këtë të enjte, për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë. Por qytetarët, jo militantët e PD dhe LSI që kanë shkuar në protestë, kanë kërkuar largimin e tyre nga protesta. Qytetari: Largohu nga këtu. Ik politika. Berisha: Mos i luaj. Janë … Read more

Shpërthen Kreshnik Spahiu: “Opozita pret vdekjen e Ramës ose ndonjë aksident që Rama të largohet”

Kreshnik Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në ‘Facebook’, në lidhje me aksidentin tragjik të ndodhur në Himarë, ku mbeti e vdekur një 7-vjeçare. Nëse Rama jep dorëheqje prej aksidentit, a fiton dot ‘Opozita e Copëtuar’ zgjedhjet? Një ngjarje tragjike përfshiu dje Shqipërinë. Mes lotëve, pikëllimit, emocioneve dhe dhimbjes për humbjen e jetës … Read more

Shpërthen Hygerta Sako: “Përbindëshi, mostra, plehra. Të vdes fëmija para syve nga këta jashtëqitje”

Moderatorja sportive, Hygerta Sako është revoltuar me drejtuesin e skafit, Arjan Tasen, i cili humbi kontrollin dhe goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë. Përmes një postimi në Instastory, ajo ka shpërthyer shumë e mërzitur duke thënë se në këtë kohë të ikën fëmija përpara syve duke u larë në breg të detit. Sipas moderatores nuk … Read more

Revoltohet shumë keq Fevziu: “Jam i trembur dhe i tmerruar se jam notar dhe zhytës i përditshëm”

Mes shumë personazheve të njohur, pak më parë në rrjetet sociale ka reaguar edhe moderatori Blendi Fevziu në lidhje me ngjarjen tronditëse që ndodhi në Himarë, ku humbi jetën një 7-vjeçare. Fevziu ka shkruar ndër të tjera se prindërit e të ndjerës do mallkojnë veten gjithë jetën që zgjodhën t’i bëjnë pushimet në atdhe. Fevziu … Read more

Rama flet për tragjedinë duke sulmuar Berishën dhe Metën: “Kafshëria politiko/mediatike që ushqejnë zjarrin politik..”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Himarë këtë të martë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një mjet lundrues teksa po lahej në bregun e detit. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se nuk ka fjalë ngushëlluese për dhimbjen e familjes së viktimës. Shefi … Read more

Ish-ministri Lefter Koka lë qelinë, mbërrin në gjendje të rëndë në spital

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka lënë qelinë e burgut dhe ka mbërritur në spital me probleme të rënda shëndetësore. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se, Koka është transferuar në spitalin e burgut në gjendje të rëdnuar shëndetësore dhe me maskë oksigjeni. Nuk dihen arsyet dhe konkretisht çfarë problemesh shëndetësore ka ish-ministri i arrestuar … Read more

“Edi Rama si Rambo me ushtri pa qen, hero i pamposhtur i luftrave virtuale të njëpasnjëshme”

Nga: Ergys Mërtiri Ed Rambo, heroi i pamposhtur i luftrave virtuale te njepasnjeshme: Triumfatori i luftes se termetit, megjithese me nje ushtri pa qen, pa logjistiken me elementare si doreza, kasketa etj. aparatura te identifikimit te trupave. Nenshtruesi i kovidit ne luften me armikun e padukshem, megjithese pa spitale, pa ilace, pa sherbime, pa subvencione … Read more

Grida Duma i vërsulet Alibeajt: “Distancohu nga Basha” Alibeaj: “Nuk ja kthej kurrizin Lulzim Bashës”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur kërkesës së deputetes Grida Duma, e cila ka kërkuar distancimin e Alibeajt nga ish-kreu i PD Lulzim Basha. Mësohet se në mbledhjen e djeshme mes disa prej deputetëve demokratë, Alibeaj ka deklaruar se nuk do ti kthejë kurrizin Bashës, dhe ka shtuar se … Read more