Alfred Çako: “Më arrestuan 2-3 orë në Korçë. Kujtuan se do më tmerronin”

Konspiracionisti i njohur Alfred Cako ka rrëfyer për herë të parë momentin kur u arrestua.

Ai tha se drejtori i Policisë në Korçë e mbajti brenda për 3 orë.

Ky reagim i tij erdhi pasi moderatori Edi Manushi e pyeti nëse kishte ndodhur ndonjëherë që të arrestohet në jetën e tij.

“Mua mė kanė ndaluar njeherė nė vítín 94′, nė nėntor nga Drejtorí í Polícísė Korçė.

Unė me studentėt e Dhjetorít pėr shkak se Berísha kíshte rrahur tė persekutuarít dhe ne íshím kundėr pėr tė kaluar projekt kushtetuta. Níkolín Thana, drejtorí í polícísė, u angazhua pak sí tepėr dhe e morí pak sí vrullshėm pasí kujtoí se do na tmerronte. Mua mė arrestuan pėr 2-3 orė”, tha Cako pėr Top Channel.