Alfred Çako quan veten profet. Bëhet gati të ndajë detin në dysh: “Moisiu është gjallë”

Alfred Cako ka postuar ne rrjetet sociale nje foto nen shoqerine e kuajve.

Çako shihet duke pozuar gjysme i zhveshur me nje shkop ne dore dhe paralajmeron Sorosin se Moisiu eshte gjalle duke nenkuptuar profetin Moisi i cili u arratis nga Egjipti mbasi zbuloi se Faraoni donte ta vriste.

Cako shkruan se kete gje duhet ta kuptojne Faraonet moderne dhe Sorosi me kelyshet e tij

Statusi i plote i Çakos:

Mojsiu eshte gjalle.
Le ta dine mire Faraonet Modern
Sorrosi me kelyshet tjere.