Andi Bushati: “Edi Rama dhe Luiz Ejlli lënë në hije figurën e Ismail Qemalit”

Andi Bushati ka shkruar nje status me ironi ne rrjetet sociale për fotografinë e Edi Ramës dhe Luiz Ejllit që pengon që fotoja e Ismail Qemalit në sfond të shihet.

Foto intriguese tregon Edi Ramën dhe Luiz Ejllin duke qeshur se bashku dhe te perqafuar.

Megjithatë, një gjë e veçantë është se figura e Ismail Qemalit, themeluesi i shtetit shqiptar modern, është shfaqur në sfond, dhe mezi duket mbas shpatullave të tyre.

Ky moment në fotografi tregon një përplasje interesante mes figurave të politikanit të njohur, fituesit te Big Brotherit dhe trashëgimisë historike të Ismail Qemalit.

Statusi i plotë i Bushatit