Ardi Veliu i shkruan Ramës mbasi dha dorëheqjen: “Mezi po pres që të punojmë prapë bashkë”

Kryeministri Edi Rama ka pranuar dorëheqjen e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Shefi i qeverisë shpreh falenderime ndaj Veliut ku thotë se ruan “Konsideratë të lartë për ndershmërinë, profesionalizmin dhe përkushtimin”. 

Ndër të tjera ai shkruan:

“Me konsideratën më të lartë për ndershmërinë, profesionalizmin dhe përkushtimin e posaçëm të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, dhe me bindjen se ai ka akoma shumë për t’i dhënë shtetit në detyra të tjera, e falenderoj nga zemra për kontributin e vyer”, shkruan Rama.

Letra e Veliut

I nderuar zoti Kryeminister,


Per mua ka qene nje nder dhe privilegi t’i sherbej vendit si Drejtues i Policise se
Shtetit per kater vitet e fundit ne nje pune sfiduese e impenjative te
perditshme, shpesh larg familjes e femijeve qe kane sakrfikikuar bashke me
mua.

Jam perpjekur te jap me te miren time dhe te forcave tona policore duke
menaxhuar situata komplekse nga lufta kunder trafigeve e doges, krimit te
organizuar e atij te rruges, flukset e emigranteve apo dhe tubimet shpeshhere
te dhunshme.


Por ne keto moment kam vendosur te mos kerkoj nje mandat tjeter dhe t’ju
ofroj dorehajen time per t’u perkushtuar me shume familjes dhe femijeve ge
tani jane ne nje moshe delikate e te cileve ju kam munguar pafund keto kater
vite.


Kjo ka qene padyshim pervoja me e ver e jetes sime dhe ju falenderoj per
besimin, mbeshtetjen dhe kurajon e vazhdueshme pa te cilat nuk do kishim
arritur te menaxhonim me sukses kaq shume sfida.

Mezi pres te punojme
serish se bashku ne te ardhmen ne sherbim te vendit tone e njerezve tane.
Me mirenjohjen me te thelle e konsideratat me te larta,

Leave a Comment