Arian Çani shan Fevziun: “Fantomasi mori kokë floriri dhuratë kur shkoi të hante fileto viçi në Dubai”

Arian Çani ka sulmuar gazetarin Blendi Fevziu, duke ngritur pyetjen pse ai nuk flet për akuzat që janë ngritur për portin e Durrësit. Sipas moderatorit të Zonë e Lirë, Fevziu e ka marrë ‘kokën prej floriri kur shkoi të hante fileto në Dubai’.

Çani ka ironizuar edhe fjalët e Fevziut kur thotë se pasurinë e ka të trashëguar, por moderatori i njohur ka dyshime edhe për këtë.

“Pse nuk flet Fantomasi për Portin e Durrësit, apo e mori kokën e Fantomasit prej floriri si dhuratë kur shkoi të hante fileto viçi në Dubai?

Po kur thotë që unë i kam paratë të trashëguara nga pronat…”, shkruan Çani.

Kujtojmë se Arian Çani dy muaj më parë në emisionin “Të Paekspozuarit” ofendoi Fevziun duke e quajtur atë “fantomas” dhe “mortje”. Dhe pse nuk e përmendi me emër, dukej qartë që sulmi i referohej modertorit të emisionit ‘Opinion’ Blendi Fevziut.

Pjesë nga biseda dy muaj më parë

Çani: O zoti Ylli kije pak mendjen këtu, se unë pak marr telefonin dhe ti bën namin

Rakipi: E kam me dikë që po më shkruante për këtë punë

Çani: Jam më i rëndësishëm se ai. Ti shikon kafshët dhe budallenjtë në ekranet e tjera që s’kanë fare lidhje me analizën, janë out. Si shikon fantomasët e ndyrë që na i shpifën

Rakipi: Kolegu ynë ka pyetur ambasadoren për paratë e pista

Çani: Po ç’koleg mo, ai është një mortje.

Leave a Comment