Arjan Çani: “Fevziu ky fantomas i mjerë, kjo larvë e shëmtuar vazhdon të lehë si zagar”

Arjan Çani në një status të tij në rrjetet sociale paraqet një situatë ndaj Fredi Belerit, një individi i cili fitoi zgjedhjet e të dielës së fundit në Himarë, megjithëse është në burg.

Në këtë rast, Beleri po akuzohet përsëri për fjalët e tij në lidhje me “helenizimin” e Himarës sipas Çanit.

Gazetari i njohur vendos të mbrojë dhe të justifikojë qëndrimin e Belerit, duke i hedhur akuza Blendi Fevziut të cilin e konsideron “fantomasi neveritshëm”.

Ndërkohë nga Çani trajtohet edhe një episod i fundit ku ai përballet me urrejtje dhe fyerje të ashpra nga kundërshtarët e tij, duke treguar për mungesën e dialogut publik dhe fshirjen e këtyre kundërshtarëve pas “gjirizave”.

Çani përshkruan situatën kontroversiale dhe tensionin që rrethon këtë çështje, duke u fokusuar në sfidat dhe ndeshjet e Belerit me kundërshtarët e tij.

Statusi i plotë i Çanit:

Ky kellira me fytyre prej fantomasi te neveritshem vazhdon te hedhe balte mbi njerez te pafajshem ose te paidentitikuar ende si te tille.

Fredi Belerin, i cili fitoi te dielen Himaren edhe nga burgu, e akuzon serish sot se ka folur per ‘helenizim’ te Himares. Nderkohe qe Beleri ka permendur termin ‘helenizem’ qe s ka lidhje fare po fare me ‘helenizimin’.

Sepse sikur vertete Beleri te guxonte ta thoshte kete herezi, do t’i turresha dhe une ‘greku i ndyre’. Por un e mbroj pikerisht sepse nuk e ka thene.

E megjithate..: prap ky kellire prej fantomasi te neveritshem vazhdon te lehe si zagar…

Mbreme (te dielen 14 maj) e kapi me mua inati dhe shkon e më turr serish nga gjirizi i tij, nje kokëlopë prej bulldoku te shpifur, i cili zhgryhet prej vitesh mes gjobevenies dhe krimit te organizuar, duke bere thirrje per te me djegur te gjalle… Cfare urrejtje qe kane!

Pra ky Fantomas i mjere, kjo larve e shemtuar gjirizash, qe prej 30 vjetesh nuk ka bere tjeter vecse ua ka mare ne goje gjithe pushtetareve te katundit, perfshi ketu dhe atij qe i jep rrogen, oligarkut te tij dhe te cdo pushteti, nuk perballet asnjehere publikisht, por fshihet gjirizave.

Neveri per ty o fantomas kellire.. Neveri… 🤮