Koka: “Bjerini Lulit me karrike kokës nesër. Bjerini me shkopa bejzbolli kurrizit. Sy për sy.”

Nga: Bledian Koka “Thirrje per demokratet Mos publikoni kot sms-te e Lulit per takimin e neserm ne Fier. Nese keni pak vetedije mos e lini te futet ne pallatin e kultures. Priteni me gaz lotjsjelles, me fikse zjarri, me karrige kokes dhe me shkopa bejsbolli kurrizit… p.s…sy per sy”, shkruan ai. Pas kësaj thirrje ka … Read more

Nikollë Lesi: Basha këtë vit bëhet president nga Rama. Kam burime të sigurta. Ndërsa Berisha me Metën”

Nikollë Lesi thotë se kryedemokrati Lulzim Basha do të bëhet president i Shqipërisë. Gazetari siguron se ka ca burime që e njoftojnë nga Shtetet e Bashkuara dhe sipas tij Basha do të bëhet kreu i ri i shtetit. “Miqtë përtej Oqeanit, ata që po mbajnë Bashën në këmbë edhe kur elektoratin demokrat po e merr … Read more

Lulzim Basha: “Berisha tentoi të na vriste. Ai sillet si kreu i një organizate kriminale ndërkombëtare”

Për kryedemokrati Lulzim Basha, ish-kryeministri Berisha është përjashtuar nga partia jo si politikan, por si kreu i një organizate kriminale antikombëtare. Basha në ABC News tha se Berisha provoi tentativën e vrasjes të një grupi drejtuesish dhe anëtarësh të Partisë Demokratike së seli pasi kishte nisur një fushatë të nxitjes së dhunës. Basha: Në politikë … Read more

Mentor Kikia: “Ngjela ka rrjedh dhe është pjerdh nga mendja dhe nga mosha. Na mbytën budallenjtë”

Nga: Mentor Kikia Kemi dëgjuar për abuzimin seksual. Kemi dëgjuar për abuzimin fizik. Padyshim që kemi edhe abuzimin financiar, në rastet kur ata që kanë në dorë para publike, i vjedhin për hesap të vet. Por së fundmi unë mendoj se kemi edhe një formë abuzimi masiv të shqiptarëve, të të gjitha moshave. Ky është … Read more

Sapo ndodhi! Lulzim Basha i fut shkelmin Berishës. E përjashton nga Partia Demokratike bashkë me.

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtimin e përhershëm të Sali Berishës dhe shtatë antareve të Komisionit të rithemelimit të PD pas sulmit mbi selinë e PD më 8 Janar. Kryesia e PD ka mbyllur mbledhjen sonte në orën 2 të mëngjesit. Vendimi kalon sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar dhe të mërkurë në mbledhjen … Read more

Shpërthen Salinjani: “Më rrethuan 3 veta prandaj shkula këmbën e karrikes. Mos më dilni më përpara..”

Mediat me te rendesishme boterore kane qarkulluar me shpejtesi foton e deputetit te Pd Ervin Salinjani duke mbajtur nje hu ne dore, ne mbrojtje te godines se Shqupit. Gjate nje interviste eksluzive per kanalin Afrikan “Zulu News” Salinjani u shpreh: Po qendronim te gjithe tek salla mbledhjeve. Ne fakt nuk po benim mbledhje fare se … Read more

Dëshmia e Shkodranit: Sokol Balla: “Po paguajmë qimet e kokës për të hequr plehrën Berishën”

Portali Syri shkruan se aksidentalisht eshte zbuluar plani per te mbajtur me cdo kusht Lulzim Bashen ne krye te PD. Artikulli i plote nga Syri: Zbulohet skenari i Edi Ramës për të luftuar me çdo mjet liderin historik të demokratëve, Sali Berisha.  Gjithçka bëhet për të mbajtur në krye të PD, të shkarkuarin Lulzim Basha.  Plani … Read more

Plas keq në Big Brother. Monika dehet dhe hap shalët në vaskë bashkë me Arjolën.

Dy konkurrentet e ‘Big Brother VIP’, Monika Lubonja dhe Arjola Demiri kanë shijuar suitën luksoze brenda ambienteve të shtëpisë. Të dyja janë futur brenda në vaskë, duke shijuar hidro-masazhin që të dhuron ‘Jacuzzi’ dhe me një gotë shampanjë në dorë. Dy aktoret nisin të qeshin e të flasin dhe Lubonja falenderon Arban Osmanin për këtë … Read more