Shpërthen Evi Kokalari: “Salinjani i voçkël rri mbas fustanit të Grida Dumës. Ik pi qumësht tashti”

Vjen duke u bere gjithmone e me e forte lufta brenda Partise Demokratike. Mbeshtetesja e ish kryetarit Sali Berisha, Evi Kokalari ka sulmuar deputetin e Lulzim Bashes, Ervin Salinjanin. Ajo eshte shprehur se deputeti Salinjani nuk rri mbas burrave ai Sali Berisha por rri mbas fustanit te deputetes Grida Duma. Lexoni statusin e saj te … Read more

PD hedh në gjyq për shpifje Kokalarin e cila tha: “Nëse Basha guxon të shkojë në Amerikë, dosjen do ja”

Partia Demokratike do të padisë për shpifje aktivisten Evi Kokalari, e cila sot në krah të Sali Berishës nga Durrësi u shpreh se Lulzim Basha e shkëmbeu mbylljen e dosjes së tij të lobimit në SHBA me përjashtimin e ish-kryeministrit nga grupi parlamentar Por, selia blu në një reagim për mediat e cilëson shpifje duke … Read more

“Më i gjatë dhe më i keq se ty”: Çfarë komentonte babai i vrasësit të policit në foton e të birit me Ramën

RENEA ka lokalizuar tashmë vrasësin e dyshuar të policit Saimir Hoxha mëngjesin e sotëm në Ishull Lezhë. 21-vjeçari Aldi Rama dyshohet se vrau me një plumb në zemër nënkomisarin gjatë një kontrolli anti-drogë në Lezhë. Ai ndodhej në një makinë me tre persona të tjerë, kur nxorri pistoletën për të qëlluar drejt e në zemër … Read more

Silvana Bushati sherr me gazetarin: “Do ta fusja me çok kokës jo me shpullë se më ofendohet dora”

Një sherr ndodhi mbrëmjen e djeshme në emisionin “EXPULS’ mes ish-missit Silvana Bushati dhe gazetarit Isa Myazyraj. Sherri i tyre ka nisur që një vit më parë virtualisht, pas një deklarate qe Bushati ka bërë për LGBTI. Ajo thoshte se nëse fëmija i saj do ishte gay, nuk do e pranonte. Ndërsa Isai reagoi nëpërmjet … Read more

Evi Kokalari sulmon mbështetësit e Bashës: “Vemjeve të demokracisë mbrëmë i ka ikur trruri”

Evi Kokalari, aktiviste që jeton në SHBA, eshte shprehur ne rrjetet sociale duke sulmuar mbeshtetesit e Bashes. Ajo thote se mbas takimeve te suksesshme te Berishes, mbeshtetesve te Bashes i ka ikur trruri. Ja cfare shkruan aktivistja: Shoh se vemjet e Demokracisë Shqiptare mbrëmë kanë qënë në ‘meldown’ total. Nuk di kush i ka shqetësuar … Read more

Basha dhe Grida i hidhen në fyt Agron Shehajt: “Për mua je një hiç. Lëri pallavrat. Ke blerë vota”

Kreu i selisë blu ka pritur këto dy ditë kryetarët e degëve të Tiranës bashkë me deputetët për ti dhënë udhëzimet në lidhje me aksionin opozitar si dhe për të informuar bazën në lidhje me vendimarrjen për nismën e Sali Berishës. Në takimin ku ishin të pranishëm Basha, Shehaj, Bardhi, Duma, Vokshi dhe 6 kryetar … Read more