Ndodh në Kosovë: Ajo e qëlloi me armë ndërsa ai e mori për grua.

Mediat në Kosovë po raportojnë se personazhi i njohur, Vali Corleone, ka vendosur të ndalet nga jeta e beqarisë. Ai ka postuar disa foto në të cilat është duke u martuar në komunën e Gjilanit. Vali ka pranuar se vajza me të cilën ka zgjedhur të ndalet nga jeta e beqarisë është Anita, vajza që … Read more

Edison Ypi: “Pa brekė në bythė, pa bythė në brekė Shqipëria u bë më e shkretë se shkretëtira”

Nga: Edison Ypi Zonjės sė Eqerem Bej Vłorės í kíshín mbetur nja 10 a 15 hyzmeqarė. Kaq hyzmeqarė mund tí síłłnín Bejłereshės, jo njė gotė ujė, por tėrė Vjosėn.Megjíthatė Bejłeresha vurí kujėn me duart nga Qíełłí:Boboooo sí jemí katandísur. S’ka kush na sjełłė njė gotė ujė !Kałuan 20 e kusur vjet.Hyzmeqarėt e bejłerėve u bėnė … Read more

Edison Ypi: “Mora për grua një lugate që nuk shihet me sy”

Nga: Edison Ypi -Qė thua tí, nė kėtė katund anės udhės mes Małłakastrės dhe Tepełenės, kurrė nuk ka ndodhur gjė mė ínteresante se dasma íme. Pas gjashtė vjetėsh erdha nga emígracíoní ku fítova ca çíka łek. Vendosa tė martohem. Pyet kėtu e kėtje, ja vura syrín pėr shoqe tė jetės njė perríe nė katundín tjetėr. … Read more

Berisha për Këlliçin: “Më duket pak. Ku e di ti ç’mund ti nxirrja unë atyre”

Sałí Berísha ka marrė nė ‘mbrojtje’ kandídatín e tíj pėr Bashkínė e Tíranės, Bełínd Kėłłíçín pas krítíkave łídhur me posterín e pahíjshėm tė vendosur nė rrugėt e kryeqytetít, ku shfaqet me dy gíshtat e mesít łart. Madje Berísha shprehet se merítojnė shumė mė tepėr se aq dhe duket se e nxít Kėłłíçín tė ndjekė kėtė rrugė duke thėnė … Read more

Shpërthen Bora Zemani: “Ai ka të drejtë të zgjedhi mes 30 vajzave dhe nuk quhet turp kurse për Efin..”

Moderatorja e “Pėr’puthen” Bora Zemaní ka reaguar pas dekłaratave tė Luíz Ejłłít pėr Efí Dhedhes, sí ísh-konkurrente e programít tė dashurísė. “Mė vjen keq qė akoma edhe sot nė kėtė Shqípėrínė tonė tė vogėł me probłeme tė mėdha, shoh qė dískutohet me dy standarde edhe pėr gjėra fare normałe”, nís Bora shkrímín e saj tė … Read more