Reshat Arbana: “Çfarë duhet të shohim? Se tani u bëka s’eks edhe treshe, edhe katërshe edhe me dhjetë vetë?!

Aktori i njohur Reshat Arbana ka reaguar ndaj debatit për ndalimin e filmave të prodhuar gjatë periudhës së komunizmit. Ai shpreh keqardhje se pse këto debate të kota merren në konsideratë në vend të çështjeve të rëndësishme për të përmirësuar gjendjen e vendit. Arbana thekson se shfaqjet televizive pa interes dhe debatet e pavlera janë … Read more

Habit Taulant Balla: “qëllova në një ashensor bashkë me Berishën”

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dhënë komentet e tij për videon e publikuar në mediat, ku thuhet se ka qëndruar në takim me Lulzim Bashën në një pallat. Në një deklaratë për gazetarët, Balla theksoi se ai nuk ka takuar asnjëherë Lulzim Bashën. Ai shtoi se ka rastisur me Sali … Read more

Rama puth në ballë në sy të mediave botërore kryeministrin e Luksemburgut.

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në Rejkjavik të Islandës, ku pritet të marrë pjesë në samitin e Këshillit të Evropës. Ai u takua me të pranishmit dhe takimi me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel, ishte veçanërisht i shënuar. Rama ka shprehur vlerësimin e tij për Bettel dhe e ka cilësuar politikanin evropian si … Read more

Shpërthen Çim Peka: “Idjotë që i zvarriten Ramës për një makinë. Evi Kokalari: “Çim Peka Seriozisht Stop”

Gazetari Çim Peka ne një status te tij ne rrjetet sociale fokusohet në zhvillimet politike në Shqipëri dhe kritikat ndaj disa individëve dhe mediave. Në vijim, Peka kritikon një grup individësh që veten e quajnë intelektualë, por shkruajnë më shumë për Sigurimin e Shtetit se sa për mediat demokratike. Autori i quan këta persona idiotë … Read more