Berishën kërkojnë ta përzënë nga protesta: “Largohu nga këtu” Berisha: “Mos e luaj”

Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë tentuar të përfitojnë politikisht nga protesta e thirrur këtë të enjte, për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë.

Por qytetarët, jo militantët e PD dhe LSI që kanë shkuar në protestë, kanë kërkuar largimin e tyre nga protesta.

Qytetari: Largohu nga këtu. Ik politika.

Berisha: Mos i luaj. Janë ata të cilët që sa herë bien ngushtë, kërkojnë të largohet politika nga problemi, por politika është dhe do jetë në epiqendër të problemit”.

Leave a Comment