Bledi Mane: “Luizi është dallaveraxhi me 5 yje. I kam thënë mos kthehet tek veset përsëri”

Gazetari i njohur tha se Luizi Ejlli e meritonte fitoren në mënyrë të plotë. Ai e ka cilësuar Luizin si një dallaverexhi me 5 yje dhe e ka vlerësuar se ai ishte i programuar për të triumfuar.

Madje, Mane ka ndarë disa këshilla me këngëtarin e dashur për publikun, që të mos i kthehet veseve dhe të mos humbasë këtë shans të vlefshëm që i erdhi sërish.

“E merítonte fítoren. Ishte njė dallaverexhí me 5 yje. Ishte programuar pėr t’a fítuar atė, vetėm se í kam lėnė njė porosí. Luíz, erdhí koha jote mos e humb kėtė shans. Nė qoftė se herėn e parė u ngríte dhe u zhduke e u rrėzove, kėsaj radhe duhet tė jesh mírėnjohės, Top Channel, produksíonít, publíkut dhe mos e ul píacėn, mos u kthe pėrsėrí te veset. Trego karakter”, tha aí.