Fotoja e këngëtares Shqiptare tërbon Talebanët. Nxitojnë ta fshijnë me bojë të bardhë!

Fotoja e një burri që mbulon me bojë imazhet e modeleve jashtë një salloni bukurie në Afganistan ka bërë ‘xhiron’ e rrjetit këto ditë. Pasi talebanët mësynë në kryeqytetin e vendit, Kabulin, qytetarët duhet t’i nënshtroheshin “ligjeve të islamit”, që përfshijnë mbulimin e imazheve të vajzave e grave. Për të respektuar këto rregulla të reja, … Read more

Nuk zë mend Kosovari që fluturonte me 225 km/h me ‘Lamborghinin’ e tij, ndalohet sërish nga policia. Foto

Shoferi i Lamborghinit, i cili para pak ditësh u dënua në Vlorë, për shkak të shpejtësisë marramendëse, u kap përsëri nga Policia në Borsh të Vlorës. Në mediat kosovare janë publikuar foto të momentit kur emigranti kosovar nga Zvicra ndalet nga Policia e Shqipërisë. Lamborghini ishte marrë me qira në një kompani që jep makina … Read more

Infermieri shan popullin Shqiptar: “O parazitë mos na bëni moral. Vetë na prishët me para. Çatë astarët e xhepave”

Arrestimi i dy mjekëve të Spitalit të Traumës disa ditë më parë pasi dyshohet se morën ryshfet nga babai i Elmilind Dylit, që mbeti i plagosur në masak’ren e Velipojës, bëri që sindikata e mjekëve të dalë në protestë për të kërkuar lirimin nga burgu të kolegëve të tyre. Mediat shqiptare “bombarduan” rrjetin duke postuar … Read more

Kërrcet dajaku. Tifozat Anglezë rrafin tifozat Italianë: “Pse fituat?” Shtypkëtu për të shikuar videon.

Ka degjeneruar në skena dhune momenti i përfundimit të Euro 2020, ku anglezët duket se nuk e kanë përballuar dot humbjen dhe kanë ushtruar dhunë ndaj tifozëve italianë që ishin brenda në stadium. Siç shihet dhe në videot e mëposhtme në dalje të Wembly, tifozët anglezë kanë dhunuar ata italianë, ku duket se mërzitja për … Read more

Turistit Amerikan i gjuajnë me grushta në Himarë: “Donin të më shisnin mariuhanë dhë unë nuk pranova”

Kur jemi në kulmin e sezonit turistik, vendi ynë është përfshirë nga një sërë ngjarjesh aspak të mira porsa i përket tërheqjes së turistëve të huaj në vendin tonë. Së fundmi, në rrjetet sociale ka qarkulluar një video nga qyteti i Himares ku duken dy djem të rinj shqiptarë, të cilët konfliktohen me një turist … Read more

Lajthit qytetari. Bën banjo dielli në autostradë. Çmendet eksperti: Çfarë bën ai aty? Për çfarë rri? Se marr vesh!”

Javën e kaluar një aksident tragjik i mori jetën familjes me 4 anëtarë në autostradën e Vlorës. Por edhe pse impakti në publik ishte i madh, qytetarët mesa duket nuk janë ndërgjegjësuar plotësisht. Përveç mungesës së barrierave anësore mbrojtëse në disa segmente, emisioni Uniko konstatoi edhe diçka të pazakontë: një qytetar që rrinte në anë … Read more

I plagosuri tek “Orange” në Sarandë: “Mjeku më tha do rrish urtë ti apo ta le fare? U shtanga nga sjellja keqe”

Marin Jano, shqiptar me pasaportë amerikane, mbeti i plagosur pak ditë më parë në Sarandë, në ngjarjen ku u qëllua me breshëri automatiku në drejtim të biznesmenit Spiro Iljadhi, pronar i barit ‘Orange’, i cili edhe vetë u arrestua nga polcia. Në një shkrim që e ka dërguar në disa media, i riu ka treguar … Read more

Arian Çani: “Shqiptarët kur ecin i vjen erë. Jemi vend primitiv. Shyqyr që nuk na pranon Bashkimi Europian”

Shqipëria nuk arriti të marrë një datë për konferencën ndërqeveritare. Por përtej konjukturës shohim kryeministri Edi Rama duket sikur nuk arrin të lobojë për të marrë një dritë jeshile. Lidhur me këtë fakt gazetari Arian Çani tha në studion e lajmeve të MCN TV se Rama nuk ka nevojë të çelen negociatat sepse një vend … Read more

Çifti pushuesve: “Pronarja na preu rrugën me makinë dhe u përplas me një makinë tjetër. Tentoi të nxirrte diçka nga…”

Një sherr me pushuesve dhe pronarëve të një hoteli në plazhin e Livadheve ka “ndezur” sezonin. Në një prononcim për Panorama.al, çifti i pushesve ka dhënë versionin e tyre lidhur me ngjarjen e ndodhur duke bërë me dije se kishin pronotuar për ditën e premte dhe të shtunë, ndërsa rrëfejnë se kishin mbërritur në hotel … Read more