Shpërthen Salinjani: “Më rrethuan 3 veta prandaj shkula këmbën e karrikes. Mos më dilni më përpara..”

Mediat me te rendesishme boterore kane qarkulluar me shpejtesi foton e deputetit te Pd Ervin Salinjani duke mbajtur nje hu ne dore, ne mbrojtje te godines se Shqupit. Gjate nje interviste eksluzive per kanalin Afrikan “Zulu News” Salinjani u shpreh: Po qendronim te gjithe tek salla mbledhjeve. Ne fakt nuk po benim mbledhje fare se … Read more

Rama: “Satelitët që do lëshohen do përdorin naftë Ballshi për të kursyer. Do lëshohen nga Fieri”

Kryeministri Edi Rama leshoi sot deklaraten e pazakonte ne parlament. Ai tha se Shqiperia do leshoje më 1 prill 2 satelite ne hapsire Albania 1 dhe Albania 2. Mendje arriti te mesoje me shume detaje rreth ketij zhvillimi boteror duke intervistuar kryeministrin Rama i cili na dha me shume detaje Rama tha se: Satelitet Shqiptare … Read more