Drejtoresha e ISHP sulmon Alfred Çakon: “Dëgjojnë Çakon dhe nuk vaksinohen. Vdis se kështu i bie”

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico ka reaguar e revoltuar ndaj deklaratave të konspiracionistit Alfred Çakos në lidhje me deklaratat për vaksinën. Fico u shpreh nga Elbasani gjatë një takimi me studentët, se njerëz të papërgjegjshëm përhapin deklarata të rreme duke u mbushur mendjen qytetarëve që vaksina ka çip. “Një Alfred Çako a … Read more

Florian Binaj godet Edi Ramën: “Po vuajnë njerëzit për bukën e gojës. Artistët të bashkohen me ne”

Aktori i humorit, Florian Binaj mori pjesë sërish në protestën përpara Kryeministrisë për rritjen e çimeve. Ai shpjegon se qëllimi i kësaj proteste është ulja e çmimeve të ushqimeve të shportës, të energjisë dhe të naftës. Përveç kësaj, Binaj u shpreh se në këtë protestë nuk janë të mirëpritur politikanët, pasi ata nuk kanë kërkuar … Read more

Ardi Veliu i shkruan Ramës mbasi dha dorëheqjen: “Mezi po pres që të punojmë prapë bashkë”

Kryeministri Edi Rama ka pranuar dorëheqjen e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu. Shefi i qeverisë shpreh falenderime ndaj Veliut ku thotë se ruan “Konsideratë të lartë për ndershmërinë, profesionalizmin dhe përkushtimin”.  Ndër të tjera ai shkruan: “Me konsideratën më të lartë për ndershmërinë, profesionalizmin dhe përkushtimin e posaçëm të Drejtorit të Përgjithshëm … Read more

Gruaja e Adriatik Llallës i nxjerr gishtin e mesit gazetarëve mbas urdhërit për arrestimin e tij

Policia e Shtetit tanimë ka në dorë urdhërin e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për arrestimin e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla. E teksa pas vendimit të dhënë nga gjykata për ta dënuar ish-kryeprokurorin me burg gazetarët u stacionuan në shtëpinë e tyre, kamera fiksoi edhe momentin kur bashkëshortja e tij mbërriti në … Read more

Bledi Mane vaksinohet. Shpërthejnë komentuesit: “Bëje në b.. Ta futën çipin..Gënjeshtar..hiq videon”

Gazetari dhe opinionisti Bledi Mane ka postuar ne rrjetet sociale nje video ku shihet duke u vaksinuar me Pf’izer. Nder te tjera Mane shkruan: Pa imponim, pa përcaktim/ VAKSINIM DETYRIM PËR SHËNDETIN TIM! Me rekomandimin e mjekut familjar për shkak të venave varikoze në pulpën e këmbës time të majtë, sot me vullnet të plotë … Read more

Shpërthen Erion Braçe: “Këto gratë që shajnë Afganët shpresoj mos jenë me mjekër e mustaqe”

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka zgjedhur të komentojë për situatën në Afganistan përmes diçiturës së një fotoje të shpërndarë në rrjetin social Instagram. Teksa ka shpërndarë një fotot nga Afganistani i vitit 1972 dhe një të ditëve të sotme, ku në foton e vitit ’72 tregohen disa gra jo të mbuluara dhe të veshura me stil, … Read more