Turistja Serbe në Ksamil habitet nga mesazhi që i la Shqiptari në makinë: “Nuk e prisja”

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë, kërkimet në internet, përshtypjet e atyre që kanë qenë tashmë atje, ose mesazhet nga rrjetet sociale ndonjëherë nuk janë arsye të mjaftueshme për dhe kundër nesh për të shkuar në … Read more

Shpërthen vëllai vogëlushit të vrarë në Gërdec: “Ka ligj po ka dhe maliq. Gjaku nuk bëhet kurrë ujë. Mbahu fort lali”

Avokat Geraldo Durda, vëllai i Edison Durdës, vogëlushit të vrarë teksa luante me biçikletë në rrugët e Gërdecit afër repartit ku ndodhi shëprthimi, ka reaguar pas vendimit të marrë nga GJKKO për mos rifillimin e hetimeve, për Fatmir Mediun. Durda i ka bërë thirrje SPAK që të aplelojnë këtë vendim të GJKKO, pasi nëse nuk … Read more

Fatmir Mediu lë SPAKUN me gisht në gojë. Nuk ka rihapje të hetimeve. Rrëzohet kërkesa e SPAK nga Gjykata Posaçme

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues të përbërë nga gjyqtari Erjon Çela ka vendosur që të rrëzojë kërkesën e SPAK sa i takon rihapjes së hetimeve për Fatmir Mediun, në lidhje me çështjen e Gërdecit. Në vendimin e zbardhur mes të tjerave nga ana e … Read more

Nuk zë mend Kosovari që fluturonte me 225 km/h me ‘Lamborghinin’ e tij, ndalohet sërish nga policia. Foto

Shoferi i Lamborghinit, i cili para pak ditësh u dënua në Vlorë, për shkak të shpejtësisë marramendëse, u kap përsëri nga Policia në Borsh të Vlorës. Në mediat kosovare janë publikuar foto të momentit kur emigranti kosovar nga Zvicra ndalet nga Policia e Shqipërisë. Lamborghini ishte marrë me qira në një kompani që jep makina … Read more

Ish kryebashkiaku Lushnjes kërkon lirinë: “Kam intolerancë ushqimore. Ofroj garanci pasurore për lirimin”

Ish-kreu i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe ka kërkuar një masë më të lehtë sigurie, me pretendimin se ka probleme me shëndetin, dhe është intolerant ndaj disa ushqimeve. Në kërkesën e avokatëve mbrojtës në apelin e posaçëm, thuhet se Tushe ka probleme me mushkëritë dhe gur në tëmth, ndërkohë që ka kërkuar lirinë përmes garancisë … Read more

Tirja, sanitarja e 8 milionëshit del nga burgu dhe shijon lirinë. Gjykata e liroi për këtë arsye.

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu sanitaren e “Shefqet Ndroqit”, Tire Alldervishaj, e cila duke u shtirur si infermiere iu merrte shuma parash familjarëve të pacientëve me ko’rona Bëhet me dije se vendimi nga “Arrest me burg” në “Arrest shtëpie” është dhënë me pretendimin se prokurori ka zgjatur jashtë afateve hetimet. Prokurori i çështjes … Read more

Gazetari i njohur zbulon sekretin nga një burim i sigurtë: “SPAK do arrestojë një ministër brenda korrikut”

Gazetari i kronikës së zezë Arsen Rusta deklaron se brenda muajit korrik SPAK do kryejë një arrestim të bujshëm. I ftuar si pjesë e panelit në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Rusta tha se muaji korrik nuk do mbyllet pa arrestimin e një ministri. Ai tha se ka të dhëna të … Read more

Kreshnik Spahiu: “Lulzim Basha fitoi tenderin në portin e Durrësit. Ja vlen 22 vjet opozitë për 2 miliardë euro”

Kreshnik Spahiu ka postuar sot nje status ku akuzon kryetarin e opozites Lulzim Bashen dhe njerez prane tij per fitimin e nje tenderi ne Portin e Durresit Ja statusi i tij i plote dhe artikulli bashkengjitur Urime demokratve: Humbën zgjedhjet, por kryetari Lulzim Basha “fitoi” tenderin në Portin e Durrësit.Ja vlen 22 vjet në opozitë, … Read more

Zbulohet dokumenti sekret: “E ëma e Gonxhe Bojaxhiut as që e mendon të shkojë pranë vajzës së saj në Indi.

Publikohen disa dokumente arkivore me siglën “Tepër sekret” të nxjerra së fundmi nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë dhe Arkivi Qendror i Shtetit, të cilat i përkasin një periudhe kohe nga (1969-1991), ku ndodhet një korespondencë ndërmjet Ministrisë së Punëve të Jashtme me Komitetin Qendror të PPSH-së dhe disa prej përfaqësive … Read more

Lajm i fundit! Ndërron jetë shkrimtari shumë i njohur Shqiptar. Koro’na i rëndoi gjëndjen shëndetësore.

Shkrimtari i njohur Uran Kostreci, “rebeli” që diti t’i bëjë ballë diktaturës së egër komuniste dhe i “syrgjynosur” disa herë nëpër burgjet e ftohta të Shqipërisë, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Kostreci prej ditësh ishte i infektuar nga koro’na dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale e cila rëndoi gjendjen e tij shëndetësore duke i … Read more