“Ai të gjejë vrimë ku të futet. Miliona e miliarda le të ketë” Flet babai Silvanës për aksidentin e Vlorës”

Ajo që mund të konsiderohej si një ditë gëzimi, rezultoi një tragjedi e vërtetë për familjen Gushi në Vlorë. Një familje e tërë, prej katër anëtarësh, 2 prej të cilëve të mitur, humbën jetën tragjikisht në autostradën Fier-Vlorë. Viktimë mbetën, Eduard dhe Silvana Gushi, 44 dhe 33 vjeçe, si dhe dy vajzat e saj të … Read more

E pabesueshme por e vërtetë. Digjen 60 shezlongë në Drimadhë. Çfarë po ndodh në Shqipëri?

Vijojnë përplasjet për vijën begdetare në vend. Pas tragjedisë në Velipojë, ku katër persona mbetën të vrarë dhe 2 të plagosur për shezlonget, përplasjet vijojnë në Drimadhe. Bëhet me dije se mbrëmjen e djeshme rreth orës 01:30 në Drimadhe i është vënë flaka 60 shezlongeve. Mësohet se shezlonget që janë djegur janë në pronësi të … Read more

Kreshnik Spahiu: “Edhe në mes të Berlinit ka vrasje. Unë po haja sushi kur kërrciti arma tek lokali ngjitur”

Mbrëmë po darkoja në një nga restorantet japoneze më të njohura të Berlinit. Restorant Sushi “Mido”, ndodhet në Adenauer Platz, në bulevardin kryesor të Berlinit Perendimor “K’udam”.Aq shumë i populluar është lokali dhe zona sa gjithmonë duhet të rezervosh me telefon pasi nuk mundet të gjesh tavolina të lira. Papritmas tek po shijoja kuzhinën japoneze, … Read more

Lajmi Fundit/ Arrestohet në flagrancë 22 vjeçari që shkaktoi aksidentin me shpejtësi ekstreme.

Igli Madani, 22-vjeçari që po drejtonte mjetin tip “Audi” në aksidentin tragjik në aksin Fier-Vlorë është vënë në pranga. Sipas policisë, i riu ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka goditur nga mbrapa automjetin tip “Toyota” me të cilin po udhëtonin anëtarët e familjes Gushi. Si pasojë e aksidentit tragjik humbën jetën Eduarti me Silvanën … Read more

Këshilli Shqiptar i Medias: “Xheni Karaj nuk ka thënë që të hiqet fjala nënë dhe baba nga fjalori. E keni keqkuptuar”

Këshilli Shqiptar i Medias, ka dënuar gjuhën diskriminuese dhe deklaratat që nxisin urrejtjen ndaj komunitetit LGBT+, të bërë në disa televizione dhe portale shqiptare. Një lajm i rremë i publikuar nga një sërë mediash, me titujt “Komuniteti LGBT kërkohn heqjen e fjalës nënë” dhe disa debate televizive, kanë shkaktuar reagime diskriminuse, homofobike dhe kanë nxitur … Read more