Shpërthen Gazmend Paja: “Shpifje të turpshme. Asnjë centimetër tokë shtetërore nuk kam përfituar”

Aktori Gazmend Paja ka reaguar pas akuzave të opozitës së ka qeveria e ka favorizuar për të fituar statusin e investitorit strategjik. Reagimi: “Nuk kam perfituar asnje cm2 toke nga shteti. Ne vijim te shpifjeve te turpshme dhe te motivuara politikisht qe qarkullojne ne Media, deshiroj te sqaroj opinionin publik per sa vijon: Kompanite Startek … Read more

Gazmend Paja: “Rama është i çmendur por më pëlqen çmenduria e tij. Ai do e rregullojë Shqipërinë.

Gazmend Paja, aktori i njohur i humorit është investitor strategjik në bregdetin e jugut por ja si shprehej ai per kryeministrin Rama disa kohe më parë. Kryeministri para se të jetë kryeministër është artist dhe sigurisht që unë do të kem miqësi me një artist. Të lexohet si të dojë kjo foto e imja me … Read more

Aktori Gazmend Paja merr 133 mijë m2 tokë në Dhërmi. Do investohen 13.8 milionë euro.

Gazmend Paja, aktori i njohur i humorit është investitor strategjik në bregdetin e jugut. Kompani e tij ‘Ecotech Energy Services’ së bashku me kompaninë ‘Startek’ do të investojnë në Dhërmi 13.8 milionë euro. Paja ka përfituar 133 mijë metra katrorë tokë për të ndërtuar “Dhërmi Restort” një kompleks luksoz që ka fokusin turizmin elitar, tregon … Read more

Ndodh hataja: Lulzim Basha jep dorëheqjen: “Beteja sapo ka filluar”

Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë pasditen e kësaj të marte dorëheqjen nga funksioni i kryetarit të PD-së. Përmes një deklarate për media nga selia blu, Basha theksoi se këtë vendim e ndërmerr për t’i hapur rrugë një procesi zgjedhur, pasi sipas tij demokratët janë të lodhur nga përçarja. Fjala e plotë: Të dashur qytetarë … Read more

Habit Rama: “Punë e madhe se shajnë spitalet me të dëgjuar. Sa mirë që sju ka rënë rruga në spital”

Kryeministri Edi Rama ka një përgjigje, sipas tij për të gjithë kritikët me shëndetësinë në vend. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se kur dëgjon ata që ankohen për shëndetësinë, më mirë që nuk iu ka rënë rruga për në spital. Për të thënë të kundërtën, Rama ka publikuar pamjet nga … Read more

Del video e arrestimit të Elsa Lilës me kapuç në kokë. Publikohet nga gazeta e madhe Italiane.

Mediat italiane kanë publikuar pamjet e arrestimit të këngëtares shqiptare Elsa Lila gjatë operacionit për goditjen e një grupi italo shqiptar që merrej me trafik droge në Romë. Sipas raportimeve, Lila mbante llogaritë e shitjes së drogës. Mes 13 të dyshuarve është edhe boksieri Petrit Bardhi. Sakaq, gazeta italiane “Corriere della Città” ka publikuar pamjet … Read more