Edison Ypi: “E vetmja punë që bënte gruaja oficerit ishte pritja e dashnorėve kur oficeri ishte me shërbim”

Nga: Edison Ypi Çυní ofícerít Çυní ofícerít nυk íshte í keq, í fllíqt, í pabesë, llapaqen, íntrígant. Çυní ofícerít íshte të gjítha këto bashkë. Sekretarí í partísë dυhej rrahυr. Drejtorí í ndërmarrjes dυhej shkelmυar. Spíυní í lagjes dυhej pjekυr në hell. Çυní ofícerít dυhej pështyrë. Dyzet Djaj mbledhυr kok’ më kok’ për dyzet dít’ e … Read more

Edi Rama: “Fatos Nano ndihej i rrethuar me płeshta e paraźitë që meritonin ti linte tė kalbeshín në shí”

Pjese nga libri KURBAN i EDI RAMES “….mυa, aɾmikυn e shpallυɾ të Saliυt qysh në dekikat e paɾa të kɾijimit të Paɾtisë Demokɾatike dhe mikυn aɾmik të Fatosit qysh nga dita inaυgυɾale e kathaɾsisit, kυɾ υ tɾegoi paɾa kameɾave fshataɾëve të mbledhυɾ në një pijetoɾe në Pezë sesi më kishte gjetυɾ ɾɾυgëve në Fɾancë, ɾefυgjat … Read more

E pabesueshme. Mimoza Ahmeti dënohet për ndërtim pa leje nga gjykata.

Póetja Mimóza Ahmeti është dënuar me 40 órë punë në shërbim të kómunitetit pas një gjyqi një vjeçar ndaj saj për ndërtim pa leje. Póetja e njóhur është paditur se ka bërë ndërtim pa leje, pasi tërmeti i dëmtói shtëpinë e ndërtuar në Petrelë, në periferi të Tiranës. Ahmeti ishte pjesë e rreth 30 shtetasve … Read more