Nikollë Lesi: “Basha i theu turinjtë Berishës. Rama ka dhënë urdhër të ruhet me çdo kusht jeta e Bashës”

Nikollë Lesi ka botuar një editorial ku tregon se Edi Rama ka thirrur në zyrë ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe i ka kërkuar të mbrohet jeta e Lulzim Bashës. Ai thotë se Basha është në rrezik për jetën pas dëbimit të Berishës nga partia. Shkrimi i plotë “Pas vendimit të kryetarit të PD-së, Lulzim … Read more

Habit Kastriot Myftaraj: “Lulzim Basha ka lindur një muaj para se Enver Hoxha të pësonte infarkt gjatë mardhënieve intime”

Nga: Kastriot Myftaraj Lulzim Basha e ka shkaktuar një përmbysje politike, historike në 16 tetor 1973, tetë muaj para lindjes së tij. Lulzim Basha ka me Enver Hoxhën një ngjashmëri fizike të shkruar në fytyrën e tij, e cila ngjashmëri shkon qartësisht përtej rastësisë. Lulzim Basha i ngjan Enver Hoxhës edhe më shumë se ç’ … Read more

Nikollë Lesi: “Basha merr masa ekstreme sigurie. Policia speciale i rrethon shtëpinë. Frika e Bashës nga kërcënimet”

Nikoll Lesi shkruan në gazetën e tij, se Lulzim Basha me përjashtimin e Berishës mori një vendim të madh, por dhe të rrezikshëm, pasi rrezikon edhe vetë jetën e vet. “Më në fund njëherë në jetën e tij politike Lulzim Basha mori një vendim, i cili mbetet vendimi madhor, por edhe i rrezikshëm. Ai përjashtoi … Read more

Edison Ypi: “Sali Berisha Titanik me vela të grisura. Lul Basha rrotë kaçkavalli. Veliaj është furçë me qime derri”

Nga: Edison Ypi Sende Populli pordhëpjerdhës dhe rakipirës të kupton më mirë nëse individët e shquar ja krahason me sende. Për shembull, t’i thuash popullit “Doktori është një Titanik” edhe tani kur Amerika e ka shpallur “Non Grata” dhe ja ka grisur velat, por megjithatë ai çan valët e oqeanit pa ju dridhur qerpiku kudo … Read more

Edison Ypi për Shqiptarët që emigrojnë: “Ti që ikën je stërkopil Turku. Je stërlëng Serbi. Do jesh puthador andej”

Nga Edison Ypi Ti që ikën Shqipëria është plot me shenjtëri manastiresh, magji’ kishash, legjenda shenjtorësh, shpella heremitësh. Ti që ikën dhe s’ke frikë se mallkimi i tyre do të ndjeki në fund të Botës, s’je shqiptar. Je stërkopil turku. Nëpër katundet shqiptare ka njerëz të urtë që kanë zgjedhur të bëjnë jetët e tyre … Read more

Edison Ypi: “Je më komunist se kurvi dhe copë mishi nëse shan ambasadoren Amerikane. Hajvana!”

Nga: Edison Ypi Si ta kuptosh që je komunist Të bësh si i ditur, si patriot i thekur, si nacionalist i regjur, si vigjilent, të shpartallosh armiq e tradhëtarë, të japësh këshilla, të gjitha këto duke u fshehur pas pseudonimit, s’je asgjë tjetër përpos një derr komunisti që se ke shokun. T’ja hedhësh në kurriz … Read more

Nxehet keq Mustafa Nano: “O talebanë pirdhuni nga faqja ime. Trushpëlarë”

Nga: Mustafa Nano Pas largimit të amerikanëve prej Afganistanit, talebanët janë duke i rimarrë qytetet një e nga një. Sot morën Ghazni-n, një qytet të rëndësishëm në rrugën drejt Kabulit. Është e sigurt që edhe Kabuli do të bjerë shumë shpejt në dorë të tyre. Sepse talebanët kanë motivacione të mëdha. Luftojnë për ide në … Read more

Artan Lame: “Janë lëshuar të gjithë plazheve me këmbët me lesh. Petrit Vasili karafili përr përr përr“

Nga: Artan Lame Në këtë vend njerëzia ushqehen vetëm me politikë. Hiqu ç’të duash, veç politikën jo. Hiqu bukën, pilafin, sushin, rrushin, qebapin apo tasqebapin, por politikën jo, pa të nuk e shtyjnë dot ditën. Një takëm politikarësh pastaj, që e kanë kuptuar mirë këtë, kujdesen t’u japin sa të munden nga ky ushqim që … Read more