Nëna e Kastriot Myftaraj: “Ai mori urgjencën në telefon e tha se jam në rrezik. Nuk e lanë të jetojë më tepër”

“Im bir Kastriot Myftaraj ishte 56 vjeç. Nuk e lanë te jetonte me tepër”, kështu shprehet Violeta Myftaraj, nëna e gazetarit të ndjerë Kastriot Myftaraj, i cili ndërroi jetë më 7 korrik të këtij viti në rrethana misterioze. Gjatë një rrëfimi ekskluziv për gazetën “SOT”, nëna e Kastriot Myftarajt flet për herë të parë për … Read more

Lorenc Vangjeli habit për Lulzim Bashën: “500 mijë euro janë qindarka xhepi për atë. Vlejnë sa një tështimë”

Analisti Lorenc Vangjeli në studion e MCN Live ka komentuar lidhur me raportin amerikan ku thuhej se PD ka përfituar rreth 500 mijë dollarë financim në 2017 nga Rusia. Ai tha se Basha ka bërë marrëzi duke menduar se lobimi rus do e sillte në pushtet, ndërsa theksoi se kjo është një histori misterioze, por … Read more

Nxehet keq Artan Fuga: “Bastet? Si të mbash manastirin me lekët e prostitutave. Vaj medet”

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar duke dalë kundër teorisë për hapjen e basteve me pretendimin se paratë e fituara nga ky aktivitet do të zhvillojnë sportin. Ai thotë se të financosh sportin me lekët e basteve online është njësoj si të mbështetësh virtytin me anë të vesit. “E gjitha mbrapsht! Dhe dëgjojmë pastaj … Read more

Shperthen Artan Fuga: “Bastet? Si të mbash manastirin me lekët e prostitutave. Vaj medet”

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar duke dalë kundër teorisë për hapjen e basteve me pretendimin se paratë e fituara nga ky aktivitet do të zhvillojnë sportin. Ai thotë se të financosh sportin me lekët e basteve online është njësoj si të mbështetësh virtytin me anë të vesit. “E gjitha mbrapsht! Dhe dëgjojmë pastaj … Read more

Shpërthen Dritan Hila: “Policja Elbasanit është yll. Nuk i vjen era djersë. Ku ti gjejmë ca si ajo”

Ditën e djeshme AMP pezulloi punonjësen e policisë Anisa Kostani, pasi përmes një postimi në rrjetet sociale ofendoi dhe fyeu gazetarët në lidhje me raportimet e tyre mbi vrasjen e Madrit Ulqinakut në Elbasan nga 18-vjeçari Horgito Peqini. Në lidhe me këtë ngjarje, ka reaguar gazetari Dritan Hila përmes një postimi në Facebook. “AMP pezulloi … Read more

Shpërthen Kreshnik Spahiu: “Opozita pret vdekjen e Ramës ose ndonjë aksident që Rama të largohet”

Kreshnik Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në ‘Facebook’, në lidhje me aksidentin tragjik të ndodhur në Himarë, ku mbeti e vdekur një 7-vjeçare. Nëse Rama jep dorëheqje prej aksidentit, a fiton dot ‘Opozita e Copëtuar’ zgjedhjet? Një ngjarje tragjike përfshiu dje Shqipërinë. Mes lotëve, pikëllimit, emocioneve dhe dhimbjes për humbjen e jetës … Read more