Habit Meta: “Rama bën si i fortë. Unë i bie më të fortit e këpus në mes me kënaqësinë më të madhe”

Me tone tepër të ashpra i është drejtuar kryeministrit Edi Rama, kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë Ilir Meta, gjatë një deklarate për media sot nga takimi me strukturat e partisë. “Unë i bie vetë atij me kënaqësi”, u shpreh Meta, duke thënë se jeta i ka mësuar që “t’i bie vetë njeriut më … Read more

Rama flet për tragjedinë duke sulmuar Berishën dhe Metën: “Kafshëria politiko/mediatike që ushqejnë zjarrin politik..”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Himarë këtë të martë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një mjet lundrues teksa po lahej në bregun e detit. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se nuk ka fjalë ngushëlluese për dhimbjen e familjes së viktimës. Shefi … Read more

“Edi Rama si Rambo me ushtri pa qen, hero i pamposhtur i luftrave virtuale të njëpasnjëshme”

Nga: Ergys Mërtiri Ed Rambo, heroi i pamposhtur i luftrave virtuale te njepasnjeshme: Triumfatori i luftes se termetit, megjithese me nje ushtri pa qen, pa logjistiken me elementare si doreza, kasketa etj. aparatura te identifikimit te trupave. Nenshtruesi i kovidit ne luften me armikun e padukshem, megjithese pa spitale, pa ilace, pa sherbime, pa subvencione … Read more

Grida Duma i vërsulet Alibeajt: “Distancohu nga Basha” Alibeaj: “Nuk ja kthej kurrizin Lulzim Bashës”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur kërkesës së deputetes Grida Duma, e cila ka kërkuar distancimin e Alibeajt nga ish-kreu i PD Lulzim Basha. Mësohet se në mbledhjen e djeshme mes disa prej deputetëve demokratë, Alibeaj ka deklaruar se nuk do ti kthejë kurrizin Bashës, dhe ka shtuar se … Read more

“Monika Kryemadhi është grifshë” Habit kryetarja e kuvendit Ermonela Felaj

Zëvendës/Kryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj ishte e ftuar në programin ‘Abc e Pasdites’ me Ermal Peçin.Kur Ermali i tregoi disa foto nga zonjat në politikë për te cilat Ermonela bëri një koment. Ndër to nuk mungonte Linda Rama, Grida Duma, Monika Kryemadhi, Elisa Spiropali, Lindita Nikolla apo dhe Jozefina Topalli. Ndër to kuptuam që me … Read more

Habit Edi Rama: “Në Shqipëri është bërë një zbulim që do ndikojë në të ardhmen energjitike të Europë

Toka shqiptare e pasur me naftë mund të bëhet shumë shpejt faktor përcaktues për situatën energjitike në vend por edhe në Evropë, pasi kompania SHELL që po bën kërkime në Shqipëri, ka bërë zbulime të rëndësishme. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me përfaqësues të biznesit holandez që operojnë aktualisht në Shqipëri, … Read more

Agron Gjekmarkaj: “Gaz Bardhi filloi të qante dhe i tha Joridës: “Dua të qaj çke ti?”

Nga: Agron Gjekmarkaj Dita sot filloi jangëllesh. Gjithë diten bam bum u diskutua për amendamentin që u jep çunave pranë qeverisë diku nja 80 milion euro. Eh ç’janë kaq lek kur nafta rritet, ushqimet perpjete, hallet po kaq?! Vetëm Albana me farfullimë e kalitur në keto muaj të lavdishem të “Foltores” çonte në çdo tavolinë … Read more

Shpërthen psikologia e njohur: “Edi Ramës i ka ikur koha. Bën batuta bajate dhe trashanike. Ka marrë fund ky klloun”

Nga Jeta DEDJA Po mirë o popull kaq pak njerëz të mençur ka vendi që mbeti në dorë të një anadollaku i cili e përdor gjuhën vetëm për të bullizuar e dëmtuar Shqipërinë?! Ky njeri me titull kryeministër jeton brenda një realiteti imagjinar ku vetja është qendra e gjithçkaje, si rrjedhojë ai i jep të … Read more

Shpërthen Monika Kryemadhi: “Lulzim Basha është këlyshi që u bë buçe dhe shqeu..”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se numëruesit e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit kanë shitur katër mandate të LSI-së duke ia dhënë socialistëve. Ajo deklaroi se Lulzim Basha ka bërë pazar me gjakun e Lëvizjes Socialiste për Integrim. A e dini që 4 mandate të LSI i kanë shitur … Read more