Shpërthen Leonora Jakupi. I del në mbrojtje shkelësve të shpejtësisë: “Lërini more të kënaqen. Gëzuar Diasporë”

Si shumë të famshëm të tjerë edhe këngëtarja Leonora Jakupi nuk ka qëndruar dot pa reguar në lidhje me dy qytetarët e Kosovës, të cilët u gjobitën në Shqipëri sepse po lëviznin me makina luksoze me mbi 220 km në orë. Ndryshe nga të tjerët, Leonora i ka dalë në “mbrojtje” dy shoferëve të cilët … Read more

Ypi sulmon Floriana Garon: “Ç’u bë ajo carja që erdhi nga Zvicra për Zëdhënëse e Partisë Demokratike?”

Edison Ypi ka sulmuar ish moderatoren dhe zedhenesen e Partise Demokratike Floriana Garo. Ai tha se moderatorja erdhi ne Shqiperi qe te vidhte nese fitonte Partia Demokratike dhe tani qe PD nuk fitoi nuk ka cfare i duhet me Shqiperia. Ja statusi i plote i Ypit: Ç’u bë ajo carja që erdhi nga Zvicra për … Read more

Çani: “Edi Rama vendos shushunja në qafë” Doktori: “Pasanikët dhe bosat këtë metodë përdorin”

Doktori i njohur popullor Ruzhdi Metali ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” dhe foli për disa kura që mund të ndihmojnë njerëzit për sëmundje të ndryshme, që zakonisht jepen nga mjekët jashtë spitaleve. Kur po fliste për hemoragjinë cerebrale, ai tha se metoda më e mirë popullore ishte vendosja e ushunjzave (shushunjave) në … Read more

Prezantuesja Shqiptare: “Ekrani ka nevojë për femra të lëvizsshme. Nuk do rrimë të shohim pleq”

Moderatorja Alberta Kamenica thotë se televizioni ka nevojë për “pjeshka”, jo për pleq. E pyetur për debatet për vajzat e bukura të ekranit, që marrin kohën televizive kot, ajo tha: “Unë nuk e shikoj si gjë negative jetë. E shoh si vlerë të shtuar, sepse televizioni pa ato do ishte i mërzitshëm. Unë kam nevojë … Read more

Zamira Kita e thotë pa ju dridhur qerpiku mendimin e saj: “Gjirokastritët janë shumë kurnacë.”

Zamira Kita është një ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Aktorja korçare për vite me radhë ka dhënë kontributin e saj artistik në skenen shqiptare. Së fundmi ajo është pyetur nga gazetari i T.Ch se “kush janë më kurnacë, korçarët apo gjirokastritët?”, duke u përgjigjur: “Gjirokastriti, ku jemi ne kurnacë, ne nuk jemi … Read more

Trondit Miss-i Shqiptar fituese e kurorës: “Më kanë trafikuar e përdh’unuar në moshën 13 vjeçare. Babin ma futën në burg”

Miss Universe Albania & Kosovo u finalizua para pak ditësh me 2 fituese. Ina Dajçi rrëmbeu kurorën e më të bukurës së Shqipërisë, ndërsa Tuti Sejdiu u zgjodh si vajza më e bukur e Kosovës. Dy bukuroshet shqiptare do të përfaqësojnë vendet tona në kompeticion ndërkombëtar të bukurisë Miss Universe që organizohet në Shtetet e … Read more

Binjaku: “Bora Zemanin e kam dashur njëlloj si të tjerat” Shpërthen Bora: “Mos fol idiotësira”

Marrëdhënia e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt ka qenë një nga më të përfolurat në mediat rozë. Lidhja e tyre, më pas ndarja, ribashkimi dhe pranimi i dashurisë publikisht, i ka vendosur ata gjithmonë në qendër të vëmendjes. Së fundmi Donald Veshaj ka folur pas ndarjes së bujshme nga Bora Zemani. Në emisionin e fundit … Read more

Çfarë po ndodh midis Iva Tiços dhe prasit? Tiço: “E urrej me shpirt preshin. Sidomos rrotat e preshit që skuqen me”

Në emisionin “Aventurat e Alfios” nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfio Rrotani, erdhi puntata e një tjetër aventure me të ftuarin e radhës. Kësaj here, destinacioni i zgjedhur nga Alfio ishte Shën Gjergji, vetëm një orë larg Tiranës, për të provuar një nga gatimet e veçanta të shefit, por i ndihmuar nga e ftuara … Read more