“Më i gjatë dhe më i keq se ty”: Çfarë komentonte babai i vrasësit të policit në foton e të birit me Ramën

RENEA ka lokalizuar tashmë vrasësin e dyshuar të policit Saimir Hoxha mëngjesin e sotëm në Ishull Lezhë. 21-vjeçari Aldi Rama dyshohet se vrau me një plumb në zemër nënkomisarin gjatë një kontrolli anti-drogë në Lezhë. Ai ndodhej në një makinë me tre persona të tjerë, kur nxorri pistoletën për të qëlluar drejt e në zemër … Read more

Durrës. Shfaqet një re në formë femre në orën 6 të mëngjesit. Sinoptikanët thojnë se ky fenomen natyror ndodh..

Nje re ne forme femre u shfaq sot ne Durres duke habitur te gjithe plazhistet e pranishem. Reja duket si nje femer teper terheqese Braziliane por sinoptikanet Shqiptare mendojne se eshte re Afrikane duke qene se vala e nxehte qe ka ardhur ne vendin tone eshte nga ky Afrika. Pervec habise qe ka shkaktuar ky … Read more

Turistit Amerikan i gjuajnë me grushta në Himarë: “Donin të më shisnin mariuhanë dhë unë nuk pranova”

Kur jemi në kulmin e sezonit turistik, vendi ynë është përfshirë nga një sërë ngjarjesh aspak të mira porsa i përket tërheqjes së turistëve të huaj në vendin tonë. Së fundmi, në rrjetet sociale ka qarkulluar një video nga qyteti i Himares ku duken dy djem të rinj shqiptarë, të cilët konfliktohen me një turist … Read more

Ndodh hataja. Ndizet kondicjoneri i parë në Gjirokastër si pasoje e temperaturave të larta!

Kushtet ekstreme te motit, lageshtira dhe i nxehti Afrikan kane detyruar nje Gjirokastrit qe me dhimbje te madhe te ndezi per here te pare kondicjonerin per tu freskuar. Veprimi i tij shkaktoi habi te madhe ne qytetin e Gjirokastres dhe mbingarkoi sistemin elektrik duke bere qe te fiken dritat per rreth dy ore. Ismaili 60 … Read more