Ergys Mërtiri: “Pështyjeni në fytyrë deputetin idiot dhe hajvan. Ai duhet vënë para drejtësisë”

Nga: Ergys Mërtiri

Qe ka ende idiote nostalgjike per Enver Hoxhen, nuk eshte per tu habitur. Deficenca mendore qe kultivoi ai regjim do ti kete keto pasoja edhe pas disa dekadash.

Por kur ky idioti qellon te jete deputet dhe poston foton e diktatorit ne rrjetin e komunikimit te grupit parlamentar, kjo eshte per tu neveritur.


I neveritshem ketu eshte fakti qe shoqeria nuk ngrihet ta peshtyje ne fytyre ate qe merr guximin te shfaqe hajvanlleqe te tilla si dhe fakti qe ligjet e vendit nuk e vene ate para drejtesise, si ne cdo vend normal europian.

Nuk eshte hera e pare qe ndodh kjo ne Shqiperi. Deputete te tjere, Kryetarë Bashkish e funksionarë lokalë kane konsumuar vazhdimisht vepra te tilla idio-kriminale pa i hyre gjemb ne kembe.

Kjo tregon qe ky vend eshte ende nen pushtetin e trashegimise se atij regjimi te ndyre dhe ben me turp ata qe qeverisen keto 30 vite pa denuar krimet, pa hapur dosjet, pa zbardhur te vertetat dhe pa i kalbur neper qeli kriminelet.

Leave a Comment