Erion Braçe i vërsulet Alfred Çakos: “Ka qenë hajdut banal partiak tek sektori naftës”

Deputeti Erion Braçe ka reaguar në lidhje me protestën që u mbajt dje në Tiranë kundër rritjes së çmimeve.

Braçe ka publikuar një foto ku shihet Oerd Bylikbashi, Albana Vokshi, Alfred Cako etj. E teksa poston këtë foto ai shkruan se në protestë duhet të jetë këta persona.

Postimi i plotë i Braçe:

JO JO JO!

JO PER KETA NE “PRORESTE”!

CESHTJEN E NAFTES, CMIMIT TE SAJ, DUHET TA ZGJIDHIM PER ATA QINDRA MIJERA TE TJERE, TE HESHTUR QE PRESIN NGA NE!

Ceshtjen e NAFTES e cmimit te saj,

duhet ta zgjidhim per  ndikimin e forte ne ekonomine kombetare e familjare;

Per PUNETORET e BUJQIT, ekonomine dhe punen e tyre;

Per TE VARFRIT e TE MESMIT, mundesine, cilesine, standardin e JETES se tyre!

Jo per keta ne foto;

Mes tyre ka nje kontributore te rendesishme, vendimmarrese ne grabitjen disa vjecare te PASURISE SE DYTE ME TE MADHE KOMBETARE NE NAFTE;

Jo per nje civilist, me heret nje HAJDUT BANAL E PARTIAK ne sektorin publik, rregullator edhe ne NAFTE, ne krye te protestes ky;

Jo per nje grusht banditesh me ROLEX 10 MIJE EURO ne dore e ngrohur nga xhupa 1000 EURO ne trup qe ndotin cdo proteste legjitime!

Kurre per keta!

Per te varfrit, punetoret, bujqit, te mesmit!

Leave a Comment