“Fotografia që shkakton furtunë politike – Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta jetojnë aventurën e tyre në Bjeshkët e Sharrit!”

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi duket se po e kalon këtë fundjavë në Bjeshkët e Sharrit.

Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi ka ndarë një foto të saj të buzëqeshur me syze, ndërsa në sfond shihet mali i mbuluar me dëborë. “E shtunë, ditë Maji me borë dhe diell ❄️☀️”, shkruan Kryemadhi në përshkrimin e fotos.

Vlen të përmendim se edhe kreu i Partisë, Ilir Meta, ka ndarë një foto nga Bjeshkët e Sharrit. Duket se çifti Meta-Kryemadhi po e kalojnë këtë fundjavë larg zhurmës së kryeqytetit.

Bjeshkët e Sharrit janë një destinacion i preferuar për ata që kërkojnë qetësi dhe kontakt me natyrën. Këto male të mrekullueshme ofrojnë peisazhe të mahnitshme dhe mundësi për aktivitete të ndryshme si ecje në mal, skijim dhe eksplorim të faunës së ekuilibruar të kësaj zone.

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta, përveç angazhimit politik, po i shfrytëzojnë ditët e fundjavës për të pushuar dhe për të karikuar bateritë e tyre me energji pozitive. Duket se ky udhëtim në Bjeshkët e Sharrit po u jep një mundësi për t’u rikuperuar dhe për të ndenjur larg stresit e tensioneve të përditshme të politikës sidomos mbas humbjes se zgjedhjeve.