Gazetari shan Berishën keq: “O doktorri i by..ës. Të falet o by.ka”

Denoncimet e Sali Berishes ndaj Dorian Duckes po vazhdojne. Kryetari i Partise Demokratike postuar perseri foto te Duckes duke shkruajtur:

“Me Duçkën dhe kompaninë e tij kineze Olsi ka bizneset e familjes Rama!

Dorian Ducka duket ne foton ku po hapen dokumentat ne krye te tavolines nderkohe qe zhvillohej gara ne Ministrine e Ekonomise ne te cilen kompania e tij Kineze u shpall fituese per zonen e lire ekonomike ne Spitalle.

Por Berishes i eshte pergjigjur gazetari Habion Hasani i cili shkruan:

“Doktor Bythka,

Ne krye te tavolines eshte kryetari i komisionit Alban Beqja.

Djathtas tij eshte Gjergj Kosta, ish-shefi i kabinetit te Ilir Metes dhe ne kohen qe eshte shkrepur kjo foto ish-keshilltar i Arben Ahmetajt.

Pa problem se te falet o Bythka, ti nuk njeh as baxhanakun, jo me keta”, shkruan ai.