Grida Duma i vërsulet Alibeajt: “Distancohu nga Basha” Alibeaj: “Nuk ja kthej kurrizin Lulzim Bashës”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur kërkesës së deputetes Grida Duma, e cila ka kërkuar distancimin e Alibeajt nga ish-kreu i PD Lulzim Basha.

Mësohet se në mbledhjen e djeshme mes disa prej deputetëve demokratë, Alibeaj ka deklaruar se nuk do ti kthejë kurrizin Bashës, dhe ka shtuar se ky i fundit nuk ka impakt në grupin e PD.

“Unë jam rritur i persekutuar dhe e di çfarë do të thotë ti kthesh kurrizin tjetrit. Unë nuk i kthej kurrizin Lulzim Bashës. Ne kemi bërë opozitë. Lulzim Basha nuk ka efekt dhe impakt tek grupi ynë. Ai ka dhënë dorëheqjen”, është shprehur Alibeaj.

Leave a Comment