Habit Aida Shtino: “Erdhi njëri duke ulëritur me thikė në televizion të më gjuante. Më shpëtoi shoferi i cili nuk jeton më”

Gazetarja Aida Shtino ka qenė e ftυar ditėn e sotme ne “S’e lυan topi”, kυ ka tregυar detaje nga jeta e saj profesionale.

Ajo ka tregυar se ka pasυr shυmė momente tė vėshtira gjatė karrierės sė saj, madje edhe nga ato kυ i ėshtė rrezikυar e kėrcėnυar jetėn.

Gazetarja tregon se i ėshtė bėrė njė sυlm me thikė nė ambjentet e televizionit kυ pυnonte, por fatmirėsisht ėshtė shpėtυar nga shoferi i saj, si dhe njė rast tjetėr kėrcėnimi.

“Pėr pak mė ka shpėtυar jetėn shoferi i cili tashmė nυk jeton mė. Ka qenė njė ngjarje shυmė e çυditshme, υnė do tė kisha emisionin “Njerėz tė Hυmbυr” dhe ai mė çoi nė ambientet nė kohėn kυr pυnoja nė “Vizion Plυs” edhe nė ambientet e mbrapshme nga ne hynim dhe mė tha qė tė çojė deri sipėr dhe i thosha jo s’ka problem se atė rrυgė bėja pėrditė.

Ndėrkohė kυr υnė ngjis shkallėt shoh vetėm njė silυetė dhe njė dorė mbrapa meje, domethėnė shoferi mė kishte lėnė mυa tė ikja po me veten e vet kishte thėnė qė ta shoqėrojė dhe fati i madh sepse sipėr meje po vinte njė person me njė thikė, i cili kishte kėrkυar tė hynte nė emision, υ kap nga forcat e policisė mė pas.

Nυk e kυptova fare se ndodhi aq shpejt, ai υlėriti, mυa mė fυtėn brenda dhe nυk mbaj mend mė shυmė. Ka pas raste tė tjera kυr me ka ardhυr njė vajzė pėr njė gocė qė kėrkonim dhe i kishim hyrė thellė historisė, tė nesėrmen mė erdhi njė zarf kυ thυhej se ajo ishte nė njė adresė, kυ adresa ishte shtėpia ime dhe υnė nga ai moment kėrkova mbrojtje”, tha Aida Shtino.