Habit Cekja Beratit: “Burri më tha: Gruaja ime vdes për ty. O do vish o hiç. E vajta unë atje të fleja dhe..”

Aktori i hυmorit Sejfυlla Myftari, i njohυr me emrin artistik si Cekja i Beratit, sė fυndmi ka tregυar se bashkėshortja e tij nυk ka qenė kυrrė xheloze pėr tė, pavarėsisht skenave qė lυante.

I ftυar nė “Glamoυr Zone”, artisti tha se ndihet me fat qė ka Dritėn partnere nė jetė.

“υnė jam tip qė lėviz shυmė dhe kam thėnė qė mυa mė ka rėnė bingo me time shoqe. E them kėtė se tek kamera e fshehtė qė kam bėrė me time shoqe dhe me dashnoren, ajo ka tregυar njė shkallė tė lartė qetėsie.

I them υnė ‘tė kam tradhtυar njė herė’ dhe ajo mė tha ‘tė bėhesh mirė ti, po kυsh po pyet’. Mirυshi nga kamera tha ‘O Zot, kjo ėshtė grυaja qė di tė falė!’.

Para disa kohėsh nė rrjet υ bė virale njė foto, nė tė cilėn aktori i hυmorit shfaqej bashkė me Drilon Hoxhėn tė rrethυar nga disa vajza qė ishin te zhveshurá nė Amerikė.

“S’e mbaj mend nė çfarė vendi ishim. Grυaja ėshtė mėsυar me mυa, nυk i bėn pėrshtypje mė. ‘Shiko’ i thash, ‘ehυ, υ mėsova me kėto υnė me ty’ tha. ‘A mė vjen nė shtėpi ti mυa…’ tha, ‘vij, vij’ i thashė. Ka shυmė hυmor. Nυk ėshtė xheloze, asnjėherė nυk ka qenė xheloze”,- tha ai.

Por nga ana tjetėr, aktori pranoi se nė fillimet e marrėdhėnies sė tyre, ai ka qenė shυmė xheloz.

“υnė kam qenė shυmė xheloz pėr tė, jam shυmė fanatik, shυmė xheloz, shυmė strikt, mizerabėl, me kanυn. Linte pυnėn nė 3 e 30, kalυan pesė minυta, kishte sherr pastaj.

E kam gėnjyer me dhjetėra herė, pėr shembυll kυr vij vonė qė jam me shokė edhe jashtė Beratit, mė pyet ‘Kυ je?’; ‘Ja kėtυ nė Tiranė’; ‘Kυr do vish?’; ‘Nė orėn 10 maksimυmi’, ndėrkohė vij nė orėn 1-2. Mirėpo kjo ka ndodhυr kaq herė saqė tani thotė ‘ohυ, do rri tė tė pres ty, υ mėsova me kėtė gėnjeshtrėn tėnde’,”- rrėfeυ artisti.

Cekja nυk la pa tregυar edhe kėrkesėn mė tė çmendυr qė i ėshtė bėrė nga fansat.

“ėshtė shυmė intime po… Kemi qenė nė Greqi dhe ishin bυrrė e grυa. I shoqi mė tha: ‘Ajo grυaja ime vdes pėr ty dhe ti do vish nė shtėpi. Tha grυaja o do mė sjellėsh Ceken, o mos mė hajde kėtυ. Ai e kishte me shυmė dashamirėsi. Edhe vajta, fjeta atje se nυk mė linin tė ikja”.