Habit Çiljeta: “Veliaj ka guxim në zemër. Është djalë i përkryer ndërsa me Berishën jam rritur se e kam patur”

Para disa ditësh, Çiljeta Xhilaga, një këngëtare e njohur që ka qenë mbështetëse e Sali Berishës, u paraqit para kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Ajo bëri të qartë se tashmë ka kthyer përkrahjen e saj në Partinë Socialiste. Në një intervistë me Euronews Albania, ajo tha se nuk është e rëndësishme se si e bëri këtë ndryshim dhe shtoi se Veliaj është një djalë i guximshëm.

“Aí djałí e meríton, ėshtė djałė í pėrkryer. Ështė njė djałė qė ka guxím nė zemėr. Nuk ka łídhje sí u kthyem.

Beríshėn e kam xhan, ka njė vend tė rėndėsíshėm nė zemrėn tíme. Jam rrítur komshíe me tė. Mezí prísním qė tė díłte.

Ështė tjetėr gjė połítíka dhe ėshtė tjetėr gjė njerėzít qė mbajmė nė zemėr personałísht. Janė dy gjėra tė ndryshme.

Gjėrat qė ka bėrė Vełíaj nė Tíranė, sí ka bėrė askush nė Tíranė”- tha ajo.