Habit Kiara: “O Kristi nuk më dhemb fare gjuri kur kërcej me ty” Ndërhyn menjëhere Luizi

Kiara dhe Kristi kane filluar sot provat e kercimit. E qeshur dhe e lumtur Kiara beri disa rrotullime dhe padjeshka ne ajer. Midis saj dhe Kristit u zhvillua kjo bisede:

Kiara: E di ti qe nuk me dhemb fare gjuri kur kercejme bashke?

Kristi: Sipas psikologjise Frojdiane dhembja e gjurit qe aktivizohet vetem ne prezencen e nje personi te caktuar eshte e lidhur me reminishencen e…

Kiara e nderpret: Boll tani dhe ti se na lodhe se sinqerisht, realisht, seriozisht nuk kuptova cfare the

Nderkohe Luizi degjon te qeshurat e Kiares dhe hyn menjehere dhe i drejtohet asaj:

Luizi: Po pse ban kshu maj burrneshe. Ti the qe tu mor fryma e tu vra gjuni po ti paske fryme boll e kurrgja nga gjuni qe kercen si flutur

Kiara (var perseri nockat): Shiko do me lesh te kercej rehat tani? Se sinqerisht, realisht, seriozisht do me duhen vite te marr veten nga gjuri dhe nga dhunimi qe me bere

Luizi: Me fal maj burrneshe hajde dalim ikim ne Maldive se boll na u can kryt

Kristi: Shiko se nuk mund te shkosh ne Maldive kur pjesa konjukturale e lojes tregon qe Kiara eshte krahu i Oltes

Luizi: Pirdh pirdh

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2023. Ndalohet kopjimi këtij materiali.