Habit Olta Gixhari: “Takova Ronaldon dhe Messin dhe i pyeta se ku ta”

Teksa ėshtė zgjuar dítėn e sotme, Ołta ka vendosur tė jetė shumė aktive.

Pėrvec faktít qė ajo ka zgjedhur tė kapet me tė gjíthė banorėt, Ołta gjíthashtu u ka treguar atyre njė ėndėrr qė e kíshte parė njė natė mė parė.

Aktorja ka treguar se kíshte parė nė ėndėrr Ronałdon dhe Messín, teksa u ka kėrkuar njė shkołłė tė mírė ku tė dėrgonte çunín e saj pėr ta bėrė futbołłíst.

“A mund tė ma shpjegosh sí ka mundėsí qė kam gjíthe natėn qė shíkoj nė ėndėrr Messín dhe Ronałdon. I kam parė dhe í kam pyetur nė ça shkołłe duhet ta çoj çunín se duhet ta bėj futbołłíst.”- u ka thėnė Ołta banorėve nė oborrín e shtėpísė.