Habit turistja Britanike: “Shqiptari më përdh’unoi 2 herë. Një herë në det dhe një herë tentoi në”

Një turiste britanike dyshohet se ka qenë viktimë e një ngjarjeje të përdh’unimit në det nga një burrë që e takoi në internet gjatë pushimeve të saj në Greqi.

Femra, e re 20-vjeçare, ka njoftuar autoritetet policore se një shqiptar e ka përdh’unuar të shtunën pasi ata shkuan për të notuar në plazhin Glystra në bregun lindor të ishullit Rodos. Dyshja kishte komunikuar në internet për dy javë para se të takoheshin personalisht.

Turistja britanike i ka treguar policisë se ka pranuar të takohet me 23-vjeçarin në mesditë të shtunën, para se të nisej me motorin e tij drejt plazhit Glystra.

Pas pretendimit të krimit të parë, turistja ka kërkuar nga shqiptari që të kthehet në dhomën e saj të hotelit në Kiotari.

Rreth orës 16:00, ai dyshohet se ka sulmuar atë dhe ka tentuar ta përdh’unonte sërish në dhomë, sipas mediave greke.

Femra 20-vjeçare ka bërë rezistencë dhe ka arritur ta trembë shqiptarin, duke e detyruar atë më pas të largohet nga dhoma.

Më pas ajo ka ikur nga resorti bregdetar dhe ka raportuar ngjarjen në polici në Rodos.

Policia ka filluar kërkimet për shqiptarin 23-vjeçar, i cili u arrestua disa orë më vonë.

Shqiptari është akuzuar për përdh’unim dhe tentativë përdh’unimi. Ai mohon kategorikisht akuzat.