I preferuari Shqiptarëve Luizi bëhet si palaço mbas Kiarës. Nëna e tij: “Shyqyr që je me Oltën”

Prej disa ditesh Luiz Ejlli ishte semure rende prej migrenes. Ajo qe i ka rene ne sy Shqiptareve eshte se Olta u perkujdes per Luizin ndersa Kiara i ka qendruar larg madje edhe ka qeshur me tallje bashke me Dean.

Kiara i tha sot Luizit se nuk e duron dot me dhimbjen e tij te kokes. Ajo ndjehet e besdisur kur ai ankohet.

E megjithate Luizi ju pergjerua Kiares qe te pajtoheshin. Ai tha se eshte gati ti ulet ne gjunje qe ajo te pajtohet.

Por mamaja e Luizit duke vene re indiferencen e Kiares dhe perkujdesjen e Oltes ndaj djalit te saj te semure i ka derguar kete mesazh Luizit:

“Përshëndetje çapaçulat e nanës. Jeni shumë të mirë. Zoti ju rujt të tanve dhe Zoti është i madh që bani bashkë Luizin dhe Oltën në një bluze. Më keni knaq nëna e Luizit nga Neë York”