Ilir Demalia i përgjigjet gruas së Spahos: “Palluqja nxjerr para gruan në një përplasje”

Demalia i është përgjigjur gruas së Spahos në një shkrim në rrjetet sociale. Ai kritikon faktin që gruaja është emëruar psikiatre, megjithëse ka qenë e “persekutuar” në të kaluarën.

Demalia diskuton gjithashtu për historinë e vet dhe të familjes së tij, duke e krahasuar me Spahon dhe gruan e tij.

Gjithashtu, Demalia përmend korrupsionin në politikë dhe mjekësi, dhe akuzon ata për përfshirje në çështjen e tij dhe familjes së tij.

Shkrimi i plotë nga Demalia

Qenka përgjigjur gruaja Palluqe Bilbil Spahos!
Çfarë mund të presësh nga një Palluqe që nxjerr para gruan në një përplasje.

  1. Doktoresha që paska qenë e “persekutuar” paska shkuar në shkollë të lartë për mjeksi dhe qenka emëruar psikiatre në Tiranë?!!
    Unë I privilegjuari I regjimit shkoja në Gurore, Xhenjo ushtarë dhe në hapje tokash bujqësore e llaç e tulla në ndërtim, kështu nëna dhe vëllai im kur im atë ishte ne burg për Agjitacion e Propagandë. Në këtë kohë të persekutuarit Palluqe dhe gruaja e tij ngjisnin shkallët e Universitetit në Tiranë në fakultetin e ekonomisë dhe mjeksisë.
    A kanë një raport me veten këta për ç’ka thonë?! I besojnë dhe janë delusional apo janë kaq rëndë sa gënjejnë dhe veten e tyre.
  2. Kjo grua më drejtohet mua: “Ne si familje kemi vuajtur kaq shume sa kurre nuk do na shuhet urrejtja per ju.” 😂😂😂 Çfarë ti përgjigjesh kësaj psikiatre që së pari duhet të bëjë vetëterapi pē ç’ka beson apo gënjen. “Urrejtja për Ju!” Më drejtohet në vetën e tretë duke më identifikuar mua me regjimin komunist qe kanë “persekutuar” këtë dhe Palluqen të shoqin(?!!)🤣🤣🤣 Kjo psikiatre dhe grua(?!!)🤣🤣 Me këta duhet të qeshësh si në përrallën e xhumxhuxhave me xhuxhmaxhuxhët e demo(n)kracisë shqiptare Liri-Demokraci pordhi plaka në mulli.
  3. Për punën e spiunit u bëtë bajat. Im atë i ndjekur me 2A që në 1971, i arrestuar për agjitacion e propogandë dhe dënuar në baze të nenit 55 të kodit penal të komunizmit me 4 vjet burg si i “privilegjuar” i regjimit, hapur dosje 2A për babë e bir Binak dhe Ilir Demalia në ndjekje të rregullt për veprimtari armiqsore nga shtatori 1984 deri në prill 1991 si të “privilegjuar” të regjimit, unë i larguar nga Shqipëria në korrik 1990, dhe nuk po zgjatem me intervistat dhe shkrimet kur ju rrinit si kukuth me Palluqen, më bëni mua moral?!!

Zonjē, politika dhe mjeksia janë dy institucionet më të korruptuara dhe në gjëndjen më të mjerë. Në spitalet shqiptare fillonte pagesa për fakirat hallexhi që nga roja derës dhe duke ngjitur për tek doktori nuk pushonte dora fakirit hallexhi duke rritur shumën e pagesës. Kjo ndodhte kur president dhe kryeministër ishte një mjek. Ai për të cilin burri juaj i cili nxjerr gruan para në përplasje burrash (nuk di sa burrë është Palluqja) i fryn bilbilit për atë sa i fryhet fytyra si calik.

Përsa I perket të gjej pronat tuaja të fshehura me emra familjarësh le të merret drejtësia qe nuk ekziston. Keshtu thotë dhe Saliu I dizenjuar për korrupsion të lartë nga SHBA që Palluqja yt nuk pushon duke I rënë bilbilit për atë një hall e ka, dhe të gjithë politikanët dje dhe sot gjatë këtij 30 vjeçari, kështu thonë çojini në SPAK se SPAK është një m… I ndarë përgjysëm me këta.

  1. E fundit dhe me fund, ishte burri juaj zonjë që u mor me mua dhe familjen time, me një gjuhë ordinere rrugaçi, pa I pasur asnjë hak, pa i përmendur emrin kurrë se e kam parë gjithmonë si bilbil, një send pa vlerë.
    Kalofshi një ditë të paqtë me refleksion-selfterapi, pa urrejtje se çtë mbjellësh do korrësh.