Lajm i fundit. Zbulohet arsyeja e dhimbshme e vetëvrasjes së Kastriot Myftaraj. Para një jave ai..

Pak më parë, policia njoftoi se gazetari Kastriot Myftaraj është hedhur nga kati i katërt i banesës ku jetonte e për pasojë ka ndërruar jetë.

Kanë dalë edhe pamjet pak minuta pas ngjarjes. Siç shihet nga pamjet gazetari ndodhet i pajetë shtrirë në trotuar, i mbuluar me një çarçaf blu, poshtë një farmacie.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Myftaraj ishte diagnostikuar me kancer para një jave dhe ndodhej në gjendje të rënduar psikologjike.

Në momentin që kreu aktin e rëndë në banesën e tij ka qenë edhe e ëma, 90-vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Comment