Lajm i madh për femrat Shqiptare. Do shkulin flokët. Ricky Martin vjen në Shqipëri.

Ricky Martin është një këngëtar i shquar dhe një ikonë e muzikës ndërkombëtare.

Lindi më 24 dhjetor 1971 në San Juan, Porto Riko. Karriera e tij fillimisht nisi në grupin pop “Menudo”, por u bë i njohur në mbarë botën përpara publikut të gjerë si artist solo.

Muzika e tij është e gjatë dhe e suksesshme, duke perfshirë hitet e tilla si “Livin’ la Vida Loca”, “She Bangs” dhe “Vente Pa’ Ca”.

Ricky Martin gjithashtu njihet për performancat e tij energjike në skenë dhe zërin e tij unik. Ai është një person i jashtëzakonshëm me një talent të pazakontë dhe një zemër të madhe.

Ricky Martin vjen për herë të parë në Tiranë!

Lajmi është konfirmuar nga vetë këngëtari latin me një postim në rrjetet sociale. Ngjarja e madhe do të jetë më 20 Korrik në sheshin “Skënderbej”.