Luana Vjollca i shkruan Shqiptarëve për ngjarjen e shekullit: “Largohem nga Top Channel sepse..”

Luana Vjollca nuk do të jetë më në Top Channel. Kishte kohë që flitej se ajo nuk do të jetë më në median ku ‘lindi dhe u rrit’, ndërsa sot ajo e konfirmoi vetë përmes një statusi në rrjetet sociale.

Nga ky sezon nuk gjendem nen logon e Top Channel (1 cili, do té
mbetet pérherè shtèpia ime, ku u rrita dhe u zhvillova pèr 15 vite).
Prandaj, si rrjedhoje, kètè sezon tè shtunén mbrèma nuk do ta
ndajmè bashkö duke luajtur, qeshur e argötuar me “Shiko Kush
LUAN”
Tani, prioriteti im èshtè nje projekt personal, i cili mè shumè se
githçka tjetèr èshté zéri im 1 brendshém, 1 cili dua fort te sherbejé
edhe si zèri 1 secilit prej jush, pèr tè tejkaluar gdo sfidè tè jetès.

Mirépo, assesi nuk do t’iu lé nè baltè, ashtu siç e di qé Ju s’do tè mé
linit kurrö mua.
Paralelisht jam duke punuar pèr tè qenè sa mè shpejt afèr jush me
programe argètuese, do tè shtunave mbréma, sepse tradita joné mund té vonojé por nuk do tè mungojë, PREMTOJ

Ajo do të largohet nga Top Channel pas 15 vjetësh, ndërsa emisioni “Shiko Kush Luan”, nuk do të jetë më në këtë sezon në ekran.

Nuke paskam dit’ sa
shumè qenkemi dasht’!
Dashni pa kushte, dashni e madhe, dashni e vérteté, e njejte nga
tè dyja palèt: Unè dhe Ju.
Per Ju qè mè pyesni e mè shkruani qindra e mijèra here gjate ditès
“Kur do tö rikthehesh ne TV”- e kérkoni kètè me ngulm gati-gati nè
protestè……WOW ca ndjesiel Qenka dasht’ me u ndal pak, me pas
kohè me pèrjetu dashninè tuaj, me kuptu sa e fortè dhe e vèrtetè
qenka kjo dashni, me reflektu tek vetja gë vérteté kam punar
shumé shumè shumè fort pèr kaq e kaq shumè vite por ia paska
vleit’ barra geranè.
Arritja më e madhe nè kètè profesion genka kur njerézit t’1
marré malli pér ty nè ekran – ag shumè sa tè merr ty malli pèr
duartrokitjet e tyrel
Najej pèr detyrim tè ndaj me Ju publiku im, ju qé kent qenè pjesè e
Prugètimit tim televiziv, ju qè mè keni komplimentuar, kritikuar,
dashur e urryer… Secili prej jush ka kontribuar nè formimin tim
artistik.
Duke e marrè kèté konfirmim kaq tè madh qé ju kam nè krahè
nè do hap mö ka lehtèguar peshèn e vendimeve ndoshta edhe
pa déshirén e plotè, por pèr shkak tè rrethanave dhe arsyeve
madhore, pèr tè cilat nuk do tè doja tè flisja, ashtu sic kam
zgjedhur pèrherè…

Luana ishte një ndër emrat që u lakua për drejtimin e Big Brother Vip, por që tashmë është vendosur që do të moderohet nga Arbana Osmani.

Luana shkruan në instagram se tashmë do t’i përkushtohet projekteve personale. Së fundmi ajo ka blerë edhe një vilë në Kosovë, e me gjasë jeta e saj tashmë do të jetë e ndarë mes Tiranës e Prishtinës.

Leave a Comment