Lulzim Basha niset me urgjencë në Hollandë: “Mos e prekni selinë e PD derisa të vij unë të martën”

Lulzim Basha eshte zgjuar per here te pare sot, mbas 16 vitesh ne politike ne oren 6 te mengjesit.

Ai eshte pikasur nga gazetaret duke kapur avionin e pare per ne Utrecht me syte e skuqur dhe te enjtur nga lodhja.

Interesimit te gazetareve ai ju pergjigj duke thene se:

Po nisem ne Hollande me bindjen time te plote per te rinovuar Partine Demokratike me njerez te civilizuar dhe perendimore. E kam ndare mendjen qe kongresin ta zhvilloj me 5000 Hollandeze te cilet do ti perzgjedhi me shume kujdes, demokrati i oreve te para Gazmend Bardhi dhe demokrati oreve te dyta Ervin Salinjani. I bëj thirrje baba Saliut mos ma preki seline e PD derisa te kthehem dhe gjithashtu falenderoj Ramen qe ruan demokracine e brendshme te PD-se duke e rrethuar me forca speciale” Rama e bekofte Shqiperine, Rama i bekofte Shqiptaret. Rreeeeeth flaaaaamurit…

Lulzim Basha

Ne avion ndodhej edhe Grida Duma e cila u ofendua nga nje pasagjer i cili e ngaterroi me stjuardesat dhe i kerkoi nje teke raki

– ua une jam ish nenkryetarja PD-se dhe jo nje cope stjuardese – tha Duma e nevrikosur

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment