Lulzim Basha: “Nuk iki nga PD. Çim Peka le të numërojë karriket. Unë iki vetëm po iku Grida Duma”

Lulzim Basha duket se eshte nxehur se tepermi mbasi gazetari Çim Peka, numeroi karriket e pallatit te kongreseve ne 12 te nates.

Basha deklaroi mbi 5000 delegate por karrike ishin vetem 1800.

I kapur mat nga genjeshtrat Lulzim Basha deklaroi per mediat:

Mor po nuk shkulem nga PD sikur qielli me token te bashkohen. Edhe sikur te ngel i vetem fare une nuk iki sepse do luftoj per mireqenien e ketij populli. Per femijet qe nuk kane kepuce. Per pleqte qe nuk kane proteza dhembesh. Cim Peka le te numeroje karriket dhe tavolinat se une nuk pyes fare. Nuk me ben syri terr. Jam fisi Hoti une. Ne te marrim gjak ne vetull dhe ne sqetull. Kundragazin e mbaj gjithmone me vete si dhe kam 2 pastruese muskuloze te partise qe me mbrojne. E pate cfare i punuan Kokalarit? Po mos nderhyja une do e kishin rrahur do ta benin peshk. Une nga PD do jap doreheqje vetem po iku Grida Duma. Por sic e dini ajo eshte edhe me shume e cmendur se une per pushtet e karrike. I premtoj popullit Demokrat qe brenda ketij shekulli do vij se sben ne pushtet. Qafsha kunatin.

Lulzim Basha

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment