Lulzim Basha sposton banjot e Shqupit dhe i çon tek salla e mbledhjes.

Lulzim Basha vazhdon blindimin e Partise Demokratike. Mbasi gazetari i Syri hyri pa asnje lloj problemi ne banjon e Shqupit u mor vendimi qe banjo te mbyllej e gjitha dhe te blindohej.

Per mediat kombetare dhe nderkombetare Gazmend Bardhi u shpreh:

Presim qe dita e shtune te jete nje dite e gjate prandaj menduam ti spostojme banjot ne sallen e mbledhjeve. Banjon ekzistuese e mbyllem dhe e kemi blinduar. Brenda saj kemi lene Jemin Gjanen me çifte ne dore. Gjithashtu kemi dhe nje tavoline me 4 banjo ngjitur me zyren e Lulit. Aty do ulemi une, Salinjani, Luli dhe Enkeled Alibeaj dhe do ti japim zemer njeri tjetrit ne momentet tronditese kur do shperthehen dyert. Te pakten nuk do kete goje njeri te thote qe “keta u dhjene ne breke” por do thojne “u dhjene ne banjo”

Gazmend Bardhi

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment