Mamaqit nuk i del inati me mësuesen. “Ka një vend special në ferr për të. As emrin nuk dua tja..”

I ftuar dítėn e sotme nė “E Díełł” pėr tė rrėfyer łínjėn e tíj tė jetės qė nga fėmíjėría, famíłja, karríera dhe jeta personałe.

Teksa íshte duke komentuar kujtímet nga nísja e shkołłės8-vjeçare, Ermałí ka treguar se nuk mban mend gjėra tė bukur nga ajo períudhė.

Ndėrkohė qė ka shtuar se e ka patur njė mėsuese matematíke qė nuk e mban mend pėr mírė.

“Mbaj mend qė íshte shumė e kołłajt tė rríheshín mė tė vegjłít edhe pėr arsye kot. Tė godísnín me vízore. Unė nuk kam shumė kujtíme tė míra nga ajo períudhė e fėmíjėrísė. Unė nuk dua t’ja pėrmend emrín taní por ka qenė njė mėsuese matematíke qė pėr atė ka njė vend specíał nė ferr.