Mbas kërpudhës, Rama monton një palë sy tek kryeministria: “Janë vepër arti, nuk ju vëzhgojnë”

Ne protesten e fundit qe u mbajt para disa kohesh, protestuesit ju turren kerpudhes ne kryeministri dhe e shkaterruan. Por kryeministri e rivendosi perseri kerpudhen dhe kesaj rradhe e ruan me ushtare te gardes.

Ditet e fundit, ne nje peme prane kryeministrise kane rene ne sy nje pale sy te cilat duken sikur vezhgojne qytetaret te cilet kalojne aty prane.

Per mediat lokale kryeministri Rama u shpreh:

Keta sy jane nje veper arti e artistit te shquar Le Boua De Mapel dhe i kam vendosur ne peme sepse shkojne shume bashke me kerpudhen. Me keta sy dua ti jap mesazhin qytetareve Shqiptare qe Partia ju vezhgon dhe eshte gjithmone prane jush dhe halleve tuaja te perditshme. Syrit te Partise tone te lavdishme nuk i shpeton asgje. Mbi te gjitha tashme kerpudhen nuk do ta kepusin dot me kokepalaret sepse do ruhet nga syri i Partise qe vezhgon dhe ndeshkon te paudhet

Edi Rama

Thuhet se Erion Veliaj ka dyshime te forta se keta sy kthehen dhe vezhgojne bashkine gjate nates dhe kryetarit te bashkise i ka hyre frika ne palce.

Per kete arsye ka filluar te mbylli perdet dhe grilat e bashkise gjate 24 oreve.

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment