Missi Shqiptar lidhet me miliarderin Maroken. “E kam jetuar ëndrrën Amerikane”

Një çift i ri i është shtuar showbizit. Ish-Miss Universe, Blerta Veseli thuhet se po shijon një romance me biznesmenin maroken, 29-vjeçarin, Mokhtar Jabli.

Sipas Prive, ai është pjesë e industrisë së patundshmërive dhe krijues i “The Nightfall Group”, kompanisë të shërbimeve luksoze të udhëtimit me bazë në Beverly Hills të Kalifornisë. Jabli përgjatë kohës së pandemisë, zyrtarisht kapi vlerë miliardëshe të pasurisë përmes kompanisë së tij.

Në një intervistë së fundmi, ai ka deklaruar se me të vërtetë e ka jetuar kuptimin e “ëndrrës amerikane” duke qenë se ka nisur nga zero, kur shkeli në Amerikë në 2016-ën.

Sa i përket Blertës, ajo fitoi “Miss Universe Kosovo” në vitin 2020. Është 25 vjeç dhe një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar.

Leave a Comment