Myslim Murrizi për Gledis Nanon: “Këta janë si prezervativ që i vishet çdo Ka…”

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

I denigrojne deri ne ate pike sa nuk i lejojne te japin as doreheqien sepse kenaqen kur i poshterojne deri ne fund dhe keta si vemje pa pike dinjiteti njerezore, nenshtrohen per nje vend pune

Edhe me kapele edhe pa kapele Gledisi e ka fajin thote Qeveria

Para dy ditesh pame nje Gledis pa kapele qe thoshte me nervozizem se nuk kishte dhene doreheqien

Keta jane si prezervative shume perdorimsh dhe qendrojne gati per tju veshur çdo KA….rrikeje qe ju ofrohet edhe pse i degjenerojne ne ekstrem duke i keq perdorur deri ne shperdorim

Çfar personaliteti te peshtire rrezatojne keta klloun qe lepijne menderen e kujdo qe eshte ne pushtetin e rradhes

Si mund te jene drejtues institucionesh shume te rendesishme keta frymore pa karakter??

Pa le kur shoh dhe deklaraten e ambasadores Yri Kim qe eshte si ngushellim per te vdekur me vjen aq peshtire dhe aq keq sa them me vete çfare e detyron nje ambasador qe te sillet si vartes i Rames???

Para 10 muajsh kur u emerua Gledisi ,Zj Kim  e takoi dhe e shpalli “ kampion” te policise e mezi po priste te bashkepunonte

Pse “ deshtoi” kaq shpejt kampioni?

Si u nderpre kaq papritur bashkepunimi?

Apo kur Qeveria bashkepunon me krimin nuk pyet pse nderpritet bashkepunimi i partnereve me Gledisin dhe Gledisat

Çeshte kjo deklarate sikur te ishte ne xhenaze???

Pse nuk reagoi Yri Kim e te thoshte qe kush shkarkon “ kampionet” tane do ta shpallim organizate terroriste??

Ose te thoshte po shkarkuat ata qe ne i duam fort dhe i kemi bashkepuntore ose i quajme kampion, do te hani bare

Pse ta kene kaq “ frike” Ramen keta qe nuk lene vend pa nderhyre e nuk kane lene te emeruar pa takuar????

Mezi po pres qe te kaloj ligji per lustracionin dhe dekomunistizimin siç ka deklaruar rilindja e te shoh si do reagojne partneret kur te largohen nga detyra Dvorani, Kraja, Sadushi, Rakipi, Panda e kompani si ish hetues ish gjyqtare ish prokurore e ish sigurimsa te diktatures

Per te qene i sinqerte dua te them se Qeveria nuk gaboi sot kur e shkarkoi Gledisin nga drejtori i pergjithshem i policise, por gaboi rende kur e emeroi Gledisin drejtor te policise se Shtetit

Nuk mund te vish nga hiçi e te hipesh ne maje

Kjo menyre emerimesh eshte me absurdja ne nje Shtet formalisht demokratik

Kjo eshte bere nje semundje vrastare per karrieren, per kontributin dhe pervojen e atyre qe e meritojne te ngrihen ne detyre sipas rezultateve qe kane arritur

Mire do ishte qe drejtori i i ri i policise se Shtetit te mos ishte nje xhakete e vjeter e shkolles se sigurimit te shtetit por nje POLIC karriere qe nuk e lidh asgje me te kaluaren

Por Rama nuk shkeputet dot nga kupola qe ka drejtuar policine ne kohen kur Rama ishte kr Bashkie dhe ne opozite ,sepse intimidohet shume nga paranoja e pergjimeve te atehershe, dhe ka gelltitur prej 9 vitesh çdo akuze qe kishte artikuluar atehere per drejtuesit e policise se asaj kohe duke i etiketuar si grupi “ çiftelia” apo miq te krimineleve

Rama nuk guxon te le jashte kupoles se policise ata qe dine zullumet e tij si dhe ata qe ja diktojne “ ustallaret” e bananeve

Keshtu qe patjeter Drejtori i ri i Policise se Shtetit do te jete nje ish drejtues i larte i policise se viteve 2005-2013.

Leave a Comment