Ndërron jetë fshatari që sillte qumësht në Tiranë. Familja zbulon se kishte tre shtëpia luksoze!

Ismet. C, fshatari qe shperndante qumesht ne te gjithe Tiranen nderron jete. Te nesermen u zbulua se ai kishte lene nje testament te cuditshem.

E gjithe familja u mblodh tek zyra e avokatit i cili hapi zarfin dhe filloi te lexoje.

Ne testament shkruhej:

  • Djalit i le shtepine tek komuna e Parisit
  • Vajzes time i le shtepine tek rruga Elbasanit
  • Ndersa nuses time i le shtepine tek Fresku

Avokati u be shume kurioz dhe pyeti te shoqen:

Burri juaj mesa shoh paska qene shume i pasur!

Ca lesh i pasur thua mor cun – i pergjigjet gruaja, keto jane shtepite ku conte qumeshtin perdite!

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.