Ndodh hataja. Sazan Guri: Do largohem nga Tirana se është si fshat i madh i”

I ftuar në emisionin ‘Mirëmëngjes Shqiptarë’, ambientalisti Sazan Guri tha se ka në plan të largohet nga Tirana.

Kjo për shkak se Tirana është e pamenaxhueshme, pasi raporti midis ndërtesave dhe gjelbërimit është kthyer krejtësisht mbrapsht.

“Kam menduar të largohem nga Tirana, se Tirana është e pabanueshme. Tiranë është një fshat i madh i çorganizuar. Djali im mori shtëpi në kat të 5 dhe nuk kishte pallat përball. Sa e blemë dhe e rregulluam shtëpinë, u ndërtua pallati 3 metra larg. Si ka mundësi që nuk ka projekt vizionar që njeriu ka nevojë të shikojë hapësirë 100 metra larg”,-tha Sazan Guri.