Këshilli Shqiptar i Medias: “Xheni Karaj nuk ka thënë që të hiqet fjala nënë dhe baba nga fjalori. E keni keqkuptuar”

Këshilli Shqiptar i Medias, ka dënuar gjuhën diskriminuese dhe deklaratat që nxisin urrejtjen ndaj komunitetit LGBT+, të bërë në disa televizione dhe portale shqiptare. Një lajm i rremë i publikuar nga një sërë mediash, me titujt “Komuniteti LGBT kërkohn heqjen e fjalës nënë” dhe disa debate televizive, kanë shkaktuar reagime diskriminuse, homofobike dhe kanë nxitur … Read more

Aulona Musta sherr me ndjekësen: “Të janë zhdukur cicat fare! Moj e shkretë unë po të dua i bëj cicat tek”

Moderatorja Aulona Musta di si ta tërheqë gjithmonë vëmendjen me postimet e saj në rrjete sociale. Ajo publikon shpesh video fitnessi, duke treguar super format trupore. Mirëpo, përpos komplimenteve, shpeshherë i ndodh të përballet dhe me komente negative. Së fundmi, moderatorja ka publikuar një video duke bërë disa ushtrime dhe është ‘përplasur’ me një ndjekëse. … Read more

Rakipi përplaset keq me Grida Dumën! Rakipi: “Ky është një turp” Duma: “Kurse për mua turp është kur..”

Grida Duma mbrëmjen e djeshme është përballur me analistët në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV. Gjatë diskutimit për procesin zgjedhor për kreun e Partisë Demokratike gazetari Ylli Rakipi është përplasur me demokraten Duma për listat e anëtarësisë së kësaj partie të cilat nuk iu dhanë kandidatëve që konkurronin Lulzim Bashën dhe nuk janë bëra … Read more