Këshilli Shqiptar i Medias: “Xheni Karaj nuk ka thënë që të hiqet fjala nënë dhe baba nga fjalori. E keni keqkuptuar”

Këshilli Shqiptar i Medias, ka dënuar gjuhën diskriminuese dhe deklaratat që nxisin urrejtjen ndaj komunitetit LGBT+, të bërë në disa televizione dhe portale shqiptare. Një lajm i rremë i publikuar nga një sërë mediash, me titujt “Komuniteti LGBT kërkohn heqjen e fjalës nënë” dhe disa debate televizive, kanë shkaktuar reagime diskriminuse, homofobike dhe kanë nxitur … Read more

Gazetarja e njohur: “Rama është modern. Vishte pizhame poshtë xhinsave kurse Salinjani vesh triko si çun mami”

Gazetarja Iva Tiço, ka treguar se në kohën kur ishte gazetare kulture dhe në ministri ishte drejtues Edi Rama, sot kryeministër, ajo ka parë që ai mbante poshtë xhinseve pizhama ngjyrë gri. “Rama më ka pëlqyer më shumë ekstravagant, në atë kohë ishte ministër kulture dhe deri dhe pizhama nën xhinse, i dilnin pizhamat gri … Read more

Aulona Musta sherr me ndjekësen: “Të janë zhdukur cicat fare! Moj e shkretë unë po të dua i bëj cicat tek”

Moderatorja Aulona Musta di si ta tërheqë gjithmonë vëmendjen me postimet e saj në rrjete sociale. Ajo publikon shpesh video fitnessi, duke treguar super format trupore. Mirëpo, përpos komplimenteve, shpeshherë i ndodh të përballet dhe me komente negative. Së fundmi, moderatorja ka publikuar një video duke bërë disa ushtrime dhe është ‘përplasur’ me një ndjekëse. … Read more

Rakipi përplaset keq me Grida Dumën! Rakipi: “Ky është një turp” Duma: “Kurse për mua turp është kur..”

Grida Duma mbrëmjen e djeshme është përballur me analistët në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV. Gjatë diskutimit për procesin zgjedhor për kreun e Partisë Demokratike gazetari Ylli Rakipi është përplasur me demokraten Duma për listat e anëtarësisë së kësaj partie të cilat nuk iu dhanë kandidatëve që konkurronin Lulzim Bashën dhe nuk janë bëra … Read more